پست ها

شلوار جین برای آقایان سایز بزرگ!!

شلوار جین

شلوار جین مردانه متناسب با فرم اندامنتان همان چیزی است که برای یک تیپ روزمره به آن نیاز دارید. اما اگر چاق هستید یا سایز شلوار شما بزرگ است و پاهای پری دارید، انتخاب یک شلوار جین مناسب می‌تواند پیچ و خم هایی داشته باشد.

اگر سختی خرید شلوار جینی که برای پاهای پر یا سایز بزرگ کمر شما مناسب باشد، باعث شده فکر کنید وقتتان را تلف می کنید و از خیر این خرید بگذرید، باید انواع فیت شلوار جین را بشناسید و بدانید که برخی شلوارهای جین دقیقا برای سایز و فرم اندام شما مناسب است.

شلوار جین

اولین انتخاب؛ شلوار جین مردانه با فرم آزاد (relaxed fit)

شلوار جین با فرم یا فیت آزاد و راحت مناسب ترین انتخاب برای مردان با پایین تنه بزرگ است. چرا؟

ویژگی اصلی این مدل جین مردانه این است که طوری طراحی شده که پهنای آن از بخش ساق تا کمر تقریبا یکسان باشد.

بخش نشیمن و ساق شلوار جین مردانه با فیت آزاد از مدل‌های دیگر شلوار جین معمولا کمی بزرگتر است.

با توجه به این برش و ساختار در شلوارهای جین با فیت آزاد، این مدل‌ها بیشتر برای مردانی با پایین تنه درشت مناسب است و بهتر است مردانی که پاهای لاغرتری دارند سراغ این مدل شلوار نروند چراکه مدل آزاد شلوار می تواند حالت شل و وارفته در تن مردان لاغر اندام داشته باشد.

نکته : برای آنکه استایل روزمره خود را کامل کنید، شلوار جین فیت آزاد خود را با ساسپندر و پولوشرت رنگ تیره بپوشید.

انتخاب شلوار جین

شلوار جین با فرم یا فیت آزاد و راحت مناسب ترین انتخاب برای مردان با پایین تنه بزرگ است

شلوار جین راسته (Straight Leg) برای یک تیپ مردانه مدرن

فرم راسته انتخاب دیگری در دنیای جین ها برای مردان درشت اندام با پایین تنه بزرگ مناسب است. اگرچه شلوار جین راسته هم برشی مشابه با فیت آزاد دارد یعنی بخش پاها با بخش کمر و ران اندازه تقریبا یکسانی دارد، اما به طور کلی شلوارهای جین با فیت راسته نسبت به فیت آزاد برش تنگ‌تری دارند.

نکته: به یاد داشته باشید که برندهای مختلف شلوار جین فیت های متنوعی دارند، سعی کنید انواع برند را امتحان کنید تا همان شلوار جینی را که به خوبی روی تن شما قرار می‌گیرد، انتخاب کنید.

مناسب برای کدام استایل ؟

برش صاف و متقارن شلوار جین راسته و فرم آن روی تن باعث می شود این مدل شلوار برای تیپ نیمه روزمره یا رسمی-روزمره مناسب باشد.

جین مردانه راسته خود را با یک پیراهن رسمی مشکی رنگ می توانید ست کنید.

برای آنکه تیپ نیمه رسمی شما کامل شود از کفش تخت یا کالج مشکی و یا نیم بوت مردانه استفاده کنید، این تیپ یک تیپ کاملا مدرن و خاص است.

 

جین برای کدام استایل

فیت ورزشی (Athletic Fit) برای شلوار جین مردانه

برش ورزشی در شلوار جین مردانه یعنی برشی که ترکیبی از مدل‌های مختلف جین است، فیت ورزشی راحتی یک مدل آزاد جین را در کنار فرم بخش کمر و نشیمن گاه جین راسته دارد و در عین حال بخش پایین پای آن نسبت به دو مدل قبل کمی جذب است و درست صاف و به اندازه روی پای شما قرار می‌گیرد.

فیت ورزشی شلوار جین دقیقا برای مردانی است که هیکل عضلانی داشته و عضله های بخش پای آن ها بزرگ است یا کسانی که به طور طبیعی ران های درشت تری دارند، مناسب است.

بخوانید:  کت و شلوار مردانه اداری

ویژگی ها:

مناسب برای استایل کژوال و فعالیت‌های روزمره

مناسب برای فعالیت های ورزشی ساده و دویدن

قابل ست شدن با کتانی مردانه و تی شرت مردانه یقه هفت

می توانید یک دستمال گردن روشن تابستانی را به تیپ خود اضافه کنید تا استایل مدرن شما کامل شود.

پاچه شلوار جین

سراغ کدام جین ها نروید؟

بخشی از پروسه پیدا کردن شلوار جین مردانه مناسب برای فرم بدنی شما این است که بدانید کدام مدل‌ها و فرم‌ها اصلا برای شما مناسب نیستند.

شلوار جین جذب مردانه: اگرچه شلوارهای جین جذب یا همان مدل معروف اسکینی (skinny) یا اسلیم (slim) برای بعضی مردان با مدل هیکلی خاص بسیار انتخاب مناسبی است، اما به یاد داشته باشید برای کسانی که پاهای ضخیمی دارند، بخش میان‌تنه آن‌ها بزرگ است یا ران های درشتی دارند، جین اسلیم فیت انتخاب مناسبی نیست.

 

شلوار جین بوت کات: شلوار جین با فیت بوت کات (boot cut)  فرمی جذب از بخش ران ها تا زانو دارد و درست به همان دلایلی که برای شلوار جین جذب گفته شد، برای کسانی که پاهای پُر و ضخیم دارند نمی‌تواند مناسب باشد.

 

به یاد داشته باشید که تیپ شخصی به معنای این است که بدانید چه لباس هایی می تواند مناسب شما باشد و طوری روی تن شما قرار می گیرد که انگار برای شما دوخته شده است. پس متناسب با فرم بدنی خود، لباس هایی را انتخاب کنید که نه تنها زیبا هستند بلکه روی تن شما زیباتر هم به نظر می رسند.

جین بوت کات

مشکل ساییده شدن شلوار!

شاید یکی از مشکلات کسانی که پاهای پر و ضخیمی دارند، این باشد که شلوارهای مردانه و به ویژه شلوار جین آن ها خیلی راحت ساییده شده و در مدت کوتاهی از بین می رود، به یاد داشته باشید که جین می تواند مقاوم ترین پارچه ای باشد که در یک لباس به کار می‌رود. پس سراغ برندی بروید که بهترین کیفیت جین را در اختیار شما می گذارد.

به علاوه جین های خام یا بدون سنگ شور که معمولا رنگ تیره و نزدیک به مشکی دارند، اگرچه کمی زیردست زمختی دارند اما مقاوم ترند.

ساییده شدن شلوار

کمر شلوار جین را از بالاترین بخش لبه کمر شلوار اندازه بگیرید

راهی برای اندازه گیری درست

برای آنکه در خرید شلوار جین به ویژه خرید اینترنتی جین اشتباه نکنید، لازم است روش اندازه گیری سایز درست خود را بدانید. این کار را می توانید با استفاده از اندازه گیری خودتان انجام دهید یا از اندازه های شلواری که به خوبی برای سایز شما مناسب است، استفاده کنید.

برای اندازه گیری شلوار این مراحل را طی کنید:

یک شلوار جین مناسب و خوش دوخت را که اندازه آن درست مناسب شما است، به صورت کاملا صاف روی زمین پهن کنید.

کمر آن را از بالاترین بخش لبه کمر شلوار اندازه بگیرید.

عرض پاها را ازحدود 5 سانتی متر پایین تر از دوخت بین دو پا (پایین فاق) اندازه بگیرید.

طول شلوار را از بین پاها تا پایین‌ شلوار اندازه بگیرید.

برای اندازه گیری پاها این مراحل را طی کنید:

متر را دور کمرتان -درست از بالای ناف- قرار دهید و اندازه بگیرید.

پرترین بخش دور رانتان را برای به دست آوردن اندازه دور ران، متر بزنید. این بخش معمولا کمی پایین تر از بین دو پا است.

قد پایتان را از بین دو پا تا روی زمین اندازه بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *