پست ها

نکات انتخاب ساعت مچی مردانه

ساعت مچی مردانه

نکات انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب سایز مچ های مختلف

قبل از انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب، می بایست سایز مچ دست تان را اندازه گیری نمایید. فرقی نمی کند که مچ دست تان بسیار باریک، متوسط یا کلفت باشد؛ در هر صورت ساعتی مناسب برای مچ شما وجود دارد. وقتی اندازه مچ دست خود را تعیین کردید می توانید ساعت مچی مردانه مناسب و راحتی را برای دست تان انتخاب کنید. دانستن این موضوع باعث می شود تا درهنگام خرید گزینه های محدودتری را پیش رو داشته باشید. برای مثال، اگر مچ دست تان بسیار باریک است، می بایست ساعت های متفاوتی نسبت به مچ های پهن انتخاب کنید. در ادامه با روش هایی برای اندازه گیری و انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب با سایز مچ خود آشنا خواهید شد.

 

سایز مچ

چگونه سایز مچ را اندازه بگیریم؟

  • یک متر نواری یا پارچه ای راحت و ساده تهیه کنید.
  • آن را دور مچ دست تان، درست جایی که قرار است ساعت مچی تان قرار بگیرد بپیچید.
  • اگر از مترهای کاغذی استفاده می کنید، با استفاده از خودکار، محل رسیدن سر متر به طرف دیگر را علامت بزنید.
  • اگر مچ شما ۱۴ تا ۱۶ سانتی متر بود، مچ خیلی باریکی دارید. اگر بین ۱۶ تا ۱۷ سانتی متر بود، مچ دست شما قلمی و باریک است. بین ۱۷ تا ۱۸ سانتی متر حالت معمولی و بیشتر از ۱۸ سانتی متر، مچ های درشت محسوب می شود.

 

اندازه مچ دست

نکاتی برای انتخاب ساعت مچی مناسب مردانه

پس از اینکه سایز مچ دست تان را دریافتید، می توانید با توجه به نکات زیر، ساعت مناسبی برای مچ دست تان انتخاب کنید. تنها کاری که می بایست انجام دهید، درنظر گرفتن نکاتی است که در ادامه با آنها اشاره کرده ایم.


انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب برای سایز مچ های خیلی لاغر

مچ لاغراگر مچ خیلی لاغری دارید باید در هنگام خرید ساعت، اندازه صفحه ساعت را در نظر داشته باشید. ساعت های مختلف را امتحان کنید و ببینید هر کدام در دست تان چطور به نظر می رسد. از انتخاب ساعت های بزرگ و سنگین خودداری کنید؛ چون ظاهر عجیبی روی مچ دست لاغرتان خواهند داشت. همچنین به یاد داشته باشید ساعت های بزرگ به راحتی زیر سر آستین پیراهن قرار نمی گیرند؛ پس به دنبال ساعت های ظریف و کوچک باشید. معمولا ساعت های ۳۸ میلی متری بهترین اندازه برای آقایانی هستند که مچ دستان لاغری دارند. هرچند این اندازه در مقایسه با ساعت بقیه آقایان کوچک به نظر می رسد، اما ظاهر شما را متعادل می کند. بنابراین اطمینان یابید طرح مناسبی انتخاب می کنید که با اندازه مچ تان هم خوانی دارد.


انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب برای سایز مچ های ظریف

مچ ظریفاگر مچ دست تان لاغر نیست اما ظریف است، بهترین انتخاب برای شما ساعتی است که بدون اینکه ظریف به نظر برسد باریک باشد. برای پیدا کردن چنین طرحی، ساعتی را انتخاب کنید که قاب آن نازک بوده اما قطر متوسطی داشته باشد. ساعتی که ۴۰ میلی متر باشد برای مچ های ظریف ایده آل است. در مورد ضخامت قاب سعی کنید زیر ۸ میلی متر باشد. هر ضخامتی بیشتر از آن گنده و سنگین جلوه می کند. همچنین موقع خرید، به طرح کلی ساعت نیز دقت کنید. ساعت های ظریفی که برای مچ های ظریف مناسب هستند، با دستبندهای ظریف به خوبی ست می شوند. ساعت های با دستبند چرم یا دستبندهای مدل میلانی، بهترین گزینه برای شما محسوب می شوند. ساعت های کلاسیک بدون عدد و رقم هم به دلیل ظاهر ساده ای که دارند برای مچ های ظریف عالی می شوند.

بخوانید:  راهنمای خرید زیرپوش مردانه | به پوست خود اهمیت دهید!

انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب برای سایز مچ های متوسط

مچ معمولیآقایانی که مچ های متوسط دارند باید خود را خوش شانس بدانند. این اندازه مچ، مناسب بسیاری از ساعت ها می باشد. طرح های خاص، بیشتر از سایر طرح ها مناسب این مچ ها هستند. بنابراین از انتخاب ساعت هایی که یا خیلی بزرگ اند یا خیلی کوچک اجتناب کنید. ساعتی که بینابین است مثلا قطر ۴۲ میلی متر دراد، بهترین گزینه برای مچ شماست و ظاهر دست تان را جذاب می کند. از آنجا که داشتن یک سایز مشخص برای صفحه ساعت، ممکن است انتخاب تان را محدود کند باید در انتخاب طرح های مختلف آزادی عمل داشته باشید. کسی که مچ متوسط دارد می تواند طیفی از ساعت های مختلف با دستبند های گوناگون را انتخاب کند؛ پس آن هایی را انتخاب کنید که برای شما جالب هستند. چه ساعتی بزرگ با بندی فلزی و قزن دار دوست دارید و چه ساعتی نازک تر با بند چرم، انتخاب با خودتان است.


انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب برای سایز مچ های پهن

مچ پهنساعت های بزرگ اساسا برای مچ های پهن ساخته شده اند؛ اما خیلی هم زیاده روی نکنید. پیدا کردن ساعتی که مناسب مچ دست شما باشد به این معنا نیست که دنبال سنگین ترین و درشت ترین ساعت باشید. در عوض سعی کنید اندازه ساعت را با استایل آن هماهنگ کنید. با انتخاب ساعتی به قطر ۴۴-۴۶ میلی متر یا کمی بزرگ تر شروع کنید. این کار باعث می شود ساعت مچی تان، مناسب اندازه مچ تان باشد و خیلی بزرگ یا کوچک به نظر نرسد. سپس به سراغ استایلی که دوست دارید بروید. ساعت های اسپورت معمولا به مچ های پهن می آیند اما دیگر طرح ها را کنار نگذارید. اطمینان یابید ساعتی که انتخاب می کنید به اندازه مناسبی بزرگ است و همچنین طرح مناسبی دارد؛ به ویژه به طرح صفحه ساعت دقت کنید. وقتی خود ساعت بزرگ است، طرح ساده صفحه خیلی خلوت به نظر می رسد اما صفحه ای که شلوغ تر است و چند صفحه فرعی کوچک دارد گزینه عالی خواهد بود.

 


 

ساعت مچی

 

نکات انتخاب ساعت مچی مردانه مناسب برای سایز مچ

  • اگر مچ دست باریک و کوچکی دارید، ساعتی را انتخاب کنید که صفحه آن کوچک بوده و بند باریکی دارد.
  • اگر مچ دست بزرگی دارید، ساعتی را انتخاب کنید که صفحه آن نسبتا بزرگ بوده و بند پهنی دارد.
  • بندهای باریک و دست بندهای چرم، برای مچ های لاغر مناسب هستند؛ در حالی که دستبندهای پهن تر استیل برای مچ های بزرگتر مناسب می باشند.
  • اگر سایز مچ دست تان باریک و کوچک است، ساعتی با طرح مینیمال انتخاب کنید. همچنین اگر مچ دست بزرگی دارید، از ساعت هایی با طرح های شلوغ تر و جزئیات بیشتر استفاده کنید.
  • برای انتخاب ضخامت و اندازه صفحه ساعت باید این موارد را به یاد داشته باشید: ۶ تا ۸ میلی متر برای مچ های خیلی باریک، ۸ تا ۱۲ میلی متر برای مچ های معمولی، ۱۴ تا ۱۸ میلی متر برای مچ های بزرگ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحویل اکسپرس

پرداخت امن

ضمانت اصالت کالا

7 روز مهلت تغییر سایز و رنگ

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟