پست ها

نکات زیبا بودن کت و شلوار مردانه

کت و شلوار

لباس رسمی و جذاب مردانه بدون شک کت و شلوار است و خیلی از آقایان تمایل دارند که در مراسم های مختلف شیک پوشی با کت شلوار را تجربه کنند اما همین کت و شلوار پوشیدنش باید دارای اصول باشد و با توجه به اندام و استایلی که دارید کت و شلوار مناسب تنتان را انتخاب کنید زیرا کت و شلوار هر چقدرم که گرانقیمت و جنس عالی باشد اما اندازه و رنگ مناسبی با استایلتان نداشته باشد خریدش بی فایده است در ادامه  نکات شیک پوشی با کت شلوار را خواهیم گفت

شیک پوشی با کت شلوار

اصول انتخاب کت و شلوار وقتی صحبت از لباس رسمی آقایان می‌شود اولین لباس که به ذهن می‌آید کت و شلوار است. درواقع، کت‌ شلوار نماد و مشخصه اصلی یک تیپ کاملا رسمی است و همه مجالس رسمی در همه جای دنیا با این لباس تعریف می‌شود. البته کت شلوارپوشیدن هم قواعد خود را دارد وبرای بسیاری از مجالس رسمی پوشیدن کت‌شلوار تیره حکم واجب دارد و پوشیدن کت‌شلوار روشن اصلا مناسب نیست. درباره برخی از این قواعد به این نکات توجه کنید.

کسب احترام با رنگ سرمه‌ای

این موضوع را علم ثابت کرده که در ۳۰ ثانیه اول آشنایی، افراد برداشتی از یکدیگر خواهند داشت و این در حالی است که هنوز موقعیت صحبت به وجود نیامده است، بنابراین ظاهر افراد یکی از عواملی است که در این ۳۰ ثانیه می‌تواند بر نوع برداشت اولیه افراد تاثیر بگذارد.

درواقع، شاید بتوان گفت تاثیر لباس از تاثیرکلامی در اولین ثانیه‌های ملاقات بسیار بیشتر است. در یک جلسه رسمی برای مثال یک مصاحبه شغلی یا اوقاتی که می‌خواهیم خود را به عنوان صاحب یک شغل معرفی کنیم، انتخاب رنگ لباس می‌تواند تاثیر زیادی روی مخاطب بگذارد.

در این موقعیت‌ها بهترین رنگ، رنگ «سرمه‌ای» است زیرا بیشتر افراد آن را دوست دارند و از طرفی، فردی که از رنگ سرمه‌ای استفاده می‌کند به صورت ناخودآگاه در ذهن مخاطبان فردی قابل احترام به چشم می‌آید، بنابراین اولین پیشنهاد برای انتخاب کت و شلوار رسمی رنگ سرمه‌ای است و بعد رنگ‌هایی مثل خاکستری یا قهوه‌ای پیشنهاد می‌شود.

شیک پوشی با کت شلوار سرمه ای

جنس پارچه مهم است

جنس پارچه لباس افراد خصوصا آقایان، سطح اقتصادی و وضعیت اجتماعی‌شان را نشان می‌دهد. داشتن ۲ دست کت و شلوار با جنس خوب خیلی بهتر از ۱۰ دست کت و شلوار با جنس نامرغوب است. کت و شلوارهایی که از الیاف مصنوعی تهیه شده‌اند بعد از اتو به اصطلاح برق می‌افتند که این برق زدن در نگاه اول تاثیر بصری ناخوشایندی روی بیننده می‌گذارد. مهم‌تر از همه این جنس کت و شلوارها خیلی زود بوی عرق را به خود می‌گیرند و سریع هم کثیف می‌شوند.

شیک پوشی با کت شلوار

کت و شلوار راه راه برای قد کوتاه‌ها

بین اجزای لباس یک آقا که شامل کت و شلوار و پیراهن است باید هماهنگی برقرار باشد. برای مثال اگر کسی کت و شلوار ساده دارد می‌تواند از پیراهن طرح دار استفاده کند، اما در یک جلسه رسمی بهتر است از رنگ‌های سنگین و در عین حال ظریف استفاده شود. اگر کسی قد به نسبت کوتاهی دارد باید کت و شلواری انتخاب کند که دارای راه راه عمودی نازک باشد که باعث می‌شود از نگاه دیگران بلندقدتر به نظر برسد. بهتر است برای کت و شلوار از پیراهن آستین کوتاه استفاده نشود زیرا به هیچ وجه با تیپ کلاسیک هماهنگی ندارد.

کت و شلوار راه راه برای قد کوتاه‌ها

به سگک کمربند توجه کنید

اگر فردی قد کوتاهی دارد بهتر است از کمربند همرنگ کت و شلوار خود استفاده کند، اما در حالت کلی جنس کمربند و سگک آن بسیار اهمیت دارد. برای مثال کمربند چرم با سگک نامرغوب و بد تاثیر منفی روی ظاهر افراد دارد. سگک‌هایی که مسی هستند اما روکش برنج دارند، بعد مدتی شکل براق اولیه خود را از دست می‌دهند و لکه‌هایی روی آنها ایجاد می‌شود که رنگ قرمز مسی آن ظاهر کمربند را بد جلوه می‌دهد و تاثیر منفی روی بیننده دارد.

به روز باشید

در انتخاب لباس بهتر است کمی تابع مد بود. البته منظور این نیست که همیشه تابع آن چیزی باشیم که مد می‌شود.

بخوانید:  استایل وینتیج چیست | همه چیز درباره استایل Vintage

شیک پوشی با کت شلوار

برای مثال در گذشته شلوارهای دم پا گشاد بیشتر رواج داشت اما حالا شلوارهای راسته بین افراد مقبولیت بیشتری دارد. وقتی دیگر شلوارهای دم پا گشاد مد نیست و زمان زیادی از آن گذشته، برگشتن به آن و استفاده دوباره کمی اشتباه است.یا استفاده از شلوارهای پیلی دار یا چین دار برای آقایان که مدت‌هاست دیگر از مد افتاده، تاثیر بدی روی بیننده خواهد گذاشت که بهتر است از آنها استفاده نشود. یکی از کت‌هایی که در حال حاضر بیشتر استفاده می‌شود، کت با ۲ چاک در پشت است، اما اگر کسی در قسمت باسن چاق است، پیشنهاد می‌شود از کت تک چاک استفاده کند چون باعث می‌شود اضافه وزن او کمتر به چشم بیاید.

جوراب سفید ممنوع!

بهتر است کفش مناسب با کت و شلوار انتخاب شود. به این صورت که رنگ کفش چند درجه تیره‌تر از کت و شلوار باشد. البته می‌توان کفش را کیف، ساعت یا کمربند هم هماهنگ کرد. اما در مورد انتخاب جوراب هم باید نکاتی را رعایت کرد. جوراب نزدیک کفش و شلوار است. به همین دلیل باید از لحاظ رنگ یا با کفش یا با شلوار تناسب داشته باشد، اما بهتر است رنگ جوراب با کفش هماهنگی داشته باشد.

جوراب سفید ممنوع

 

 

به این صورت که رنگ آن ۱ یا ۲ درجه تیره‌تر از رنگ کفش باشد. یک اشتباه مد رایج در ایران استفاده از جوراب‌های سفید است. تصور کنید یک آقا کت و شلوار مشکی پوشیده و وقتی پایش را روی پای دیگرش می‌گذارد، جوراب سفید او اثر ناخوشایندی روی بیننده می‌گذارد که به دلیل ناهماهنگی رنگی جوراب و لباس است. در اندازه جوراب هم باید دقت کرد که وقتی یک پا روی پای دیگر قرار گرفت هیچ قسمتی از آن مشخص نباشد یعنی جوراب تا منطقه‌ای که شلوار بالا رفته را تحت پوشش قرار دهد.

بیشتر بدانید از نکات انتخاب کت و شلوار

تعداد کت و شلوارهای کمد یک آقا هیچ وقت با تعداد لباس‌های رسمی کمد یک خانم قابل مقایسه نیست؛ زود قضاوت نکنید، این موضوع چندان ربطی به علاقه خانم‌ها به خرید و بیزاری آقایان از این اتفاق ندارد.

هر خانم یا آقایی حتی یک بار برای خرید کت و شلوار مردانه وقت گذاشته باشد، می‌داند یکی از سخت‌ترین خریدهای ممکن است، آن‌قدر که حوصله خریدار سر می‌رود و کلافه به انتخابی نه‌ چندان مناسب تن می‌دهد. خرید کت و شلوار مردانه اصولی دارد که اگر بدانید قطعا خرید راحت‌تری خواهید داشت.

قانون اول: شلوار را ول کن، کت را بچسب

هنگام خرید کت و شلوار هیچ‌وقت نباید شلوار را معیار قرار دهید. اگر شلوار به تن شما خوب و بی‌عیب باشد، دلیل خوش‌پوش بودن کت نیست؛ ازسوی دیگر امکان دخل و تصرف، تنگ یا گشاد کردن شلوار به‌مراتب راحت‌تر از کت است، به همین دلیل با انتخاب کت شروع کنید و در مرحله بعد سراغ شلوار بروید.

قانون دوم: به شانه‌ها دقت کنید

بعد از پوشیدن کت، در نخستین قدم به شانه‌ها دقت کنید. مهم‌ترین قسمت در یک کت مردانه شانه و سرشانه است که باید بی‌عیب باشد و بدون کشیدگی یا چین و چروک روی بدن قرار بگیرد. امکان تغییر در قسمت‌های دیگر مثل بلند یا کوتاه کردن آستین، کم یا زیاد کردن گودی کمر وجود دارد.

قانون سوم: نظم ریز

تعیین قد آستین اصولی دارد؛ آستین کت جایی تمام می‌شود که دست شروع می‌شود، پیراهن هم باید نیم سانت از آستین کت بیرون بیاید. میزان خروج آستین پیراهن از کت نباید از یک و نیم سانتی‌متر بیشتر شود. این نکته ظریف و ‌ریزی در پوشیدن کت و شلوار است که اغلب آقایان نادیده می‌گیرند.

قانون چهارم: راز زیبایی در نگاه اول

برای اینکه از قد مناسب شلوار مردانه خود مطمئن شوید، این قانون کلی را به‌خاطر بسپارید: رابطه مستقیمی بین قد و پهنای شلوار وجود دارد یعنی هرچه شلوار تنگ‌تر باشد، قد شلوار کم می‌شود و هر چه شلوار گشادتر شود، قد هم افزایش پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *