پست ها

کت و شلوار اداری چگونه باید باشد؟؟

کت و شلوار اداری

کت و شلوار اداری باید یک لباس کلاسیک و حرفه ای مناسب برای یک محیط شرکتی یا تجاری باشد. کت و شلوار باید متناسب با لباس پوشنده باشد و از پارچه های باکیفیت مانند پشم، پنبه یا ابریشم ساخته شود. در اینجا برخی از عناصری که کت و شلوار اداری باید داشته باشد آورده شده است:

نحوه پوشیدن کت و شلوار اداری

1-هیچ كت تكی به درد هیچ مجلس رسمی نمی‌خورد بنابراین در جلسات رسمی با كت تك ظاهر نشوید.

2-رنگ كت و شلوار رسمی سرمه‌ای و پس از آن مشكی است برای جلسات رسمی هیچ رنگ دیگری استفاده نمی‌شود.

3-در صورتی كه تمایل به استفاده از كت و شلوار طرح‌دار دارید خط‌های آن باید بسیار نازك باشد و خیلی جلب توجه نكند كت و شلوار مشكی با خط درشت سفید یا چهارخانه یك فاجعه در استایل شما محسوب می‌شود.

4-فقط در شرایطی برای مجالس رسمی از كت و شلوار غیرسرمه‌ای استفاده كنید كه در تمام فروشگاه‌های شهر هیچ كت و شلوار سرمه‌ای سایز شما وجود نداشته باشد البته قبل از خرید رنگ دیگر به خودتان یا برادرتان یا پدرتان یا دوستانتان یك سری بزنید چون به مراتب بهتر از كت و شلوارهای دیگر مثل كرم، قهوه‌ای، سفیدو … است.

5-زیر کت، پیراهن سفید یا آبی آسمانی بسیار كمرنگ ساده بپوشید و در صورتی كه كت و شلوارتان خط‌دار است پیراهن را حتما ساده انتخاب كنید و اگر كت و شلوار مشكی پوشیدید صرفا از رنگ سفید برای پیراهن استفاده شود.

6-هرگز زیر كت و شلوار خصوصا رسمی از پیراهن آستین كوتاه استفاده نكنید.

7-پیراهن آستین بلند ترجیحا با دكمه سردست استفاده شود تا شكوه و نظم شما را به رخ دیگران بكشد.

8-اگر از كراوات استفاده می‌كنید با لباس رسمی از رنگ‌های شاد مانند قرمز، بنفش و… استفاده شود هرچند كراوات كاملا مرتبط با سلیقه شما است بعضا مقامات و سران كشورها رنگ كروات خود را از رنگ غالب پرچم كشور خود اقتباس می‌كنند.

بخوانید:  آموزش ست کردن کراوات و پاپیون با پیراهن مردانه

9-كمربند شما حتما باید چرمی، مشكی و ساده باشد با سگكی كه جلب توجه نكند.

10-شلوار شما بهتر است فاقد هرگونه پیلی و چین باشد.

11-برای استفاده از جوراب در استایل اداری بهتر است فقط از رنگ های تیره استفاده کنید. رنگ هایی مثل مشکی و یا سرمه ای مناسب برای محل کار هستند.

12-كفش هم باید مشكی و بنددار ساده باشد ترجیحا نوك‌تیز. از پوشیدن كفش‌های دارای لژ بزرگ پرهیز كنید كفش مردانه رسمی دارای 3 سانتیمتر پاشنه است.

13-از كت‌های 3 دكمه هرگز در جلسات رسمی استفاده نكنید در جلسات رسمی از كت‌های 2 دكمه و تك دكمه استفاده شود. ضمن اینکه اولویت با کت دو دکمه است.

14-چاك پشت كت می‌ تواند دو چاك یا تك چاك باشد، ولی كت‌ های دو چاك خوش‌ فرم‌ تر و به‌ روز تر هستند.

15-حواستان باشد که در هنگام نشستن هر دو دكمه كت خود را باز کنید تا مانع از کم شدن طول عمر کت خود شوید.

16-در هنگام ایستادن یا راه رفتن صرفا دكمه بالایی كت (در كت‌ های دو دكمه) یا دكمه كت تك بسته باشد و دكمه پایین كت‌ های دو دكمه باز باشد.

17-جیب‌ های كت صرفا جهت تزئین است كه جیب‌ های كنار هیچ چیزی نگذارید بعضا در هنگام خرید در این جیب‌ ها دوخته شده است اصلا بازشان نكنید.

18-در جیب‌ های بغل كت چیزی نگذارید كه در هنگام بستن دكمه كت برجستگی آن نمایان باشد.

اما مواردی كه رعایت آن خالی از لطف نیست

1-همیشه در جلسات رسمی كارت ویزیت (كه قبلا در مورد آن صحبت شد) و روان‌نویس یا خودنویس همراه داشته باشید.

2-با خودكار معمولی در جلسات رسمی چیزی را امضا یا یادداشت نكنید.

3-كاربرد ساعت دیگر صرفا نشان دادن زمان نیست ساعت شما قدرت شما را نشان می‌دهد و جایگاه اجتماعی شما را. پس همواره ساعت خوب و روان‌نویس یا خودنویس مارك‌دار به همراه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *