پست ها

۸+۱ ترفند موثر برای عکاسی از انواع مختلف لباس

عکاسی

۱. استفاده از تکنیک مانکن نامرئی

زمانی که می‌خواهید یک لباس را با استفاده از عکس نشان دهید باید بتوانید حس واقعی و حقیقی بودن را به مخاطب خود منتقل کنید. یکی از این ترفندها استفاده از مانکن نامرئی است که در واقعی نشان دادن پوشاک نقش مهمی دارد. بسیاری از خریداران نیاز دارند تا با دیدن عکس، آن را روی بدن خود تصور کنند. برای این کار می‌توانید از یک مانکن استفاده کنید و با عکس گرفتن از آن و ادیت عکس‌ها پس از عکاسی، مانکن را حذف کنید. این تصاویر حرفه‌ای بسیار در زمینه فروش پوشاک مؤثر عمل می‌کنند.

۲. نور پردازی مناسب

نور پردازی مناسب

نورپردازی مناسب برای عکاسی از لباس

زمانی که نور مناسب در یک محیط فراهم باشد، برای عکاسی نگران این نیستید که در خانه عکاسی کنید یا استودیو. در نور پردازی از عکاسی تبلیغاتی لباس معمولاً از سه نور استفاده می‌شود. برای شروع نور اول یا نور اصلی در کنار دوربین قرار می‌گیرد و بر روی سوژه تنظیم می‌شود و نقش اساسی در این نوع از عکاسی دارد. نور دوم نور پر کننده است که به صورت مکمل عمل کرده و با زاویه از سوژه قرار می‌گیرد. نور سوم نیز نور بالا سر است که بین سوژه و پس زمینه قرار می‌گیرد.

گاهی اوقات برای عکاسی لباس از انواع مختلف رینگ لایت هم استفاده می‌شود که به شکل رومیزی و به صورت حرفه‌ای تنظیم شده و می‌تواند جذابیت بیشتری به محصولات ببخشد. رینگ لایت نور ملایمی دارد و از آن برای عکاسی با گوشی هم می‌توان استفاده کرد. این ابزار را می‌توانید در قیمت‌های مختلف برای فروشگاه اینترنتی خود خریداری کنید.

۳. استفاده از مدل در عکاسی از لباس

زمانی که شما به اندازه کافی بودجه داشته باشید می‌توانید برای تأثیر بیشتر از یک مدل استفاده کنید. همکاری با مدل می‌تواند از زوایای مختلفی برای شما مفید باشد. مدل می‌تواند در هر مدلی که مد نظر شما است بایستد و به عکس شما روح ببخشد. در این نوع از عکاسی باید تمرکز بر روی لباس باشد و توجه مخاطب تنها بر روی مدل نباشد. همچنین باید از مدل برای هدف خرید استفاده کرد تا خریداران بتوانند لباس را بر تن خود تصور کنند. کیفیت عکاسی با مدل بسیار بالاتر از به کار گرفتن مانکن است.

۴. چیدن مجموعه محصولات

یکی از ایده‌های تبلیغاتی بسیار عالی، گروه بندی محصولات است. این کار کمک می‌کند تا مخاطب بتواند محصولات و لباس‌های مختلف را به لحاظ شکل و اندازه و دیگر ویژگی‌ها با یکدیگر مقایسه کند. با این روش همچنین می‌توان مزیت محصول خود را نسبت به دیگر محصولات نشان داد. این ترفند کمک می‌کند تا خریدار خرید بیشتری نیز انجام دهد.

۵. ترفند لمس کردن

ترفند لمس کردن

عکاسی از لباس های مردانه

در عکاسی می‌تواند یک دست از منبعی نامعلوم حضور داشته باشد. این روش ترفندی گیرا است و مخاطب می‌تواند با زوم قوی جنس محصول را نیز به نوعی احساس کند. اگر نتوانستید در عکس این عناصر را اضافه کنید، می‌توانید با فتوشاپ آن را به عکس اضافه کنید. استفاده از چند رنگ در پس زمینه این دست عکس‌ها نیز به ایجاد تصاویر سه بعدی و سایه دار کمک می‌کند.

۶. استفاده از زاویه دوربین

یک نکته مهم دیگر در زمینه عکاسی از انواع مختلف لباس استفاده از تمام زوایای دوربین است. استفاده از یک زاویه برای نشان دادن عکس محصول لباس بسیار ضعیف خواهد بود. شما باید بتوانید لباس را از زاویه نزدیک، دور و اطراف آن به نمایش بگذارید. استفاده از زوایای شیب دار می‌تواند جلوه‌های جالبی به عکس شما بدهد. در اینجا می‌توانید با نام زوایای مختلف دوربین و کاربرد آنها آشنا شوید.

۷. استفاده از سه پایه

انتخاب یک سه پایه محکم در عکاسی یک امر حیاتی است. دلیل این امر هم آن است که هر لرزشی به صورت ناخواسته موجب تکان خوردن دست شما شده و بر کیفیت عکس‌ها تأثیر منفی خواهد گذاشت. بنابراین بهتر است یک سه پایه خوب و محکم انتخاب کنید که با نیازهای شما نیز هماهنگ باشد. اگر برای عکاسی از لباس از گوشی استفاده می‌کنید، حتی استفاده از مونوپاد هم می‌تواند به ثابت ماندن گوشی و نداشتن لرزش در آن کمک کند.

۸. راه اندازی یک استودیو عکاسی

شما علاوه بر فضای خانه برای عکاسی از یک استودیو حرفه‌ای نیز می‌توانید استفاده کنید. این استودیو حتی می‌تواند یک فضای کوچک در خانه شما باشد اما باید فضایی جدا برای آن در نظر بگیرید. برای این استودیو نورپردازی و نوع دوربین بسیار مهم است و بهتر است فضا به گونه‌ای باشد که از نور طبیعی نیز بهره بگیرید.

۹. ویرایش عکس محصولات

پس از آن که عکاسی از انواع لباس و مانتو و غیره به اتمام رسید، شما باید بتوانید تصاویر خود را به خوبی با استفاده از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ یا دیگر نرم افزارهای حرفه‌ای عکاسی، ویرایش کنید تا آنها جذابیت بیشتری نیز پیدا کنند. زمانی که عکس‌ها به درستی ادیت شوند، تمایل خریداران نیز برای خرید بیشتر خواهد شد. درواقع این عکس‌ها باید به صورتی ویرایش و ادیت شوند که برای نمایش در یک فروشگاه اینترنتی مناسب باشند.

در این زمینه تعادل رنگ سفید بسیار اهمیت دارد و بهتر است از پیش زمینه سفید استفاده کنید. زاویه و ترکیب بندی تصاویر نیز بسیار مهم است و در صورت لزوم باید بتوانید از تصحیح رنگ‌ها نیز در عکس‌های خود به صورتی استفاده کنید که با رنگ اصلی لباس تفاوت چندانی نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *