پست ها

تفاوت کت و شلوار 100 دلاری و 1000 دلاری | ارزش خرید کدام بیشتر است؟

تفاوت کت و شلوار

یک کت و شلوار 100 دلاری و یک کت و شلوار 1000 دلاری مطمئناً یکسان نیستند: بدیهی است که در این تفاوت کت و شلوار، فاصله 800 دلاری وجود دارد! اما سوال اینجاست که آیا ارزش این تفاوت را دارد؟ کت و شلوار 100 دلاری در مقابل کت و شلوار 1000 دلاری چه ویژگی هایی دارد؟ و باید به کدام ویژگی  اهمیت بدهید؟ ما شما را در تمام جنبه‌های آنها راهنمایی می‌کنیم تا کت و شلوار مناسبی برای مقدار پول خود داشته باشید.

کت و شلوار ارزان 100 دلاری : چه چیز هایی قربانی قیمت شدند؟

با یک کت و شلوار 100 دلاری یا با تفاوت کت و شلوار 800 دلاری چه نوع فداکاری هایی باید انجام دهید؟ صادقانه بگویم، در این قیمت، باید از نظر کیفیت فداکاری کنید. هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد. اما شاید فکر کنید چرا اینطور است؟

برای تولید کت و شلوار، هزینه های ثابت خاصی وجود دارد. شما مواد لازم را دارید، چیزهایی مانند حمل و نقل، زیرساخت هایی مانند یک فروشگاه یا ویترین فروشگاه آنلاین و افرادی که درگیر هستند را دارید. شما نمی توانید یک کت و شلوار سفارشی با آن قیمت تهیه کنید، مگر اینکه به عنوان مثال به کشوری با هزینه نیروی کار بسیار پایین مانند هند بروید.

 

کت و شلوار ارزان 100 دلاری

 

برای رسیدن به قیمت 100 دلار؛ شما باید مواد ارزان‌تری را بپذیرید که متاسفانه طول عمر زیادی را ندارند. شما باید یک متریال داخلی را بپذیرید که راحتی کمتری دارد و هنگام پوشیدن آن، ممکن است گرمتان شود.

برخی از برندهای جهانی هم حتی کت و شلوار های ارزان 100 دلاری ارائه می دهند: Men’s Wearhouse یا H&M؛ مارک‌های تجاری مانند Perry Ellis، Calvin Klein یا Ralph Lauren

تا چند سال پیش، برخی کت و شلوار های 100 تا 200 دلاری کیفیت بسیار بیشتری را برای شما به ارمغان آورد، اما با تورم و افزایش هزینه‌های مواد و نیروی کار، اکنون باید برای به دست آوردن چیزی که واقعاً ارزش پول شما را دارد، هزینه بیشتری بپردازید. مثلا برندهایی مانند Brooks Brothers یا Hugo Boss اکنون کت و شلوارهایی در محدوده 100 تا 300 دلاری دارند، اما کیفیتی که زمانی آن قیمت داشت را ندارد.

کت و شلوار 1000 دلاری : با این قیمت چه چیزی دریافت می کنید؟

بدیهی است که برندهای پوشاک آماده ای وجود دارند که کت و شلوار را با این قیمت عرضه می کنند. به برند هایی مثل رالف لورن، کاروسو، سیفونلی، دریک، بلوست، کورنلیانی، پل استوارت و… فکر کنید. به طور کلی، کت و شلوارهای این برندها به طور کلی کیفیت بالاتری خواهند داشت، اما هر کت و شلواری ارزش برچسب قیمت خود را ندارد. بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید کدام برند کت و شلوار آماده بیشترین سود را برای شما به ارمغان می‌آورد، مقاله “برند های معروف کت و شلوار” ما را بررسی کنید، پستی که ما برند های معروف کت و شلوار های آماده را بررسی می کنیم.

در حال حاضر، قسمت خوب در مورد قیمت 1000 دلاری این است که شما مجبور نیستید لباس های آماده را تهیه کنید. شما می‌توانید به‌ فروشگاه های معتبر برای اندازه‌گیری شخصی بروید، و یا اگر کت و شلوار های آماده را ترجیح می دهید؛ این مدل را انتخاب کنید چراکه می توانید از کیفیت خوبی برخوردار شوید. این بدان معناست که شما به پارچه‌ای که می‌خواهید، استایل دلخواهتان، جزئیاتی را که می‌خواهید به دست می‌آورید، و همه این ها را با تناسبی قابل قبول به دست خواهید آورید.

 

تناسب و مدل ها

 

به خاطر داشته باشید که عبارات “سفارشی”، “ساخت به اندازه” یا “سفارشی” عبارات محافظت شده نیستند، بنابراین، خریدار مراقب باشید! اگر می خواهید تفاوت ها را درک کنید، راهنمای جداگانه ما پوشش داده شده است.

با این قیمت، گزینه های زیادی وجود دارد. شما همچنین می توانید گزینه های محلی خود را پیدا کنید. و اگر در محل سکونتتان ممکن است یک خیاط چیره دست محلی پیدا کنید که اگر پارچه خود را بیاورید، کت و شلواری به قیمت حدودا 1000 دلار برای شما درست کند. شاید با این قیمت بهترین پارچه جهان را کسب نکنید؛ اما از بابت تناسب، دوخت، مدل پارچه و… خیالتان راحت است.

مطمئن باشید که هر مرد خوش پوشی یک کت و شلوار در حدود 100 دلار که با تناسب بدن دوخته شده باشد را به یک کت و شلوار رایج 1000 دلاری ترجیح می دهد.

بخوانید:  چگونه خودمان سایز کت و شلوارمان را بدست آوریم

تفاوت کت و شلوار 100 دلاری و 1000 دلاری

چگونگی تولید آن ها

از نظر مونتاژ، شما فقط حدود دو تا سه ساعت کار دارید که می توانید برای دوخت یک کت و شلوار ارزان قیمت حدودا  100 دلاری، صرف کنید. کار به طور کامل توسط ماشین و بدون هیچ گونه کار دستی انجام خواهد شد.

ما نمی گوییم که همه کارهای ماشینی بد هستند. به طور کلی، ماشین ها خوب هستند، به عنوان مثال، بر روی یقه، استفاده از ماشین Strobel، یک راه حل کارآمد است، زیرا بسیار مقرون به صرفه است. با این حال، بخش هایی از کت و شلوار وجود دارد که داشتن کمی کار دستی در آن ممکن است بهتر باشد مثلا درزها انعطاف پذیرتر و بنابراین پوشیدن راحت تر است.

به عنوان مثال، در یک کت و شلوار 100 دلاری، آستین روی همه کت و شلوار ها در یک مرحله دوخته می شود. بنابراین، شما آستر، پارچه، پوسته بیرونی، و نوار شانه را به یک شکل دارید، و حتما می دانید که همه بدن ها یکجور نیستند. بنا براین انعطاف‌پذیری و راحتی کمتری دارد. اگر بتوانید این مراحل را جداگانه انجام دهید، زمان بیشتری طول می‌کشد و گران‌تر است، اما وقتی کت را می‌پوشید، آن را احساس خواهید کرد.

 

چگونگی تولید آن ها

 

تناسب و مدل ها

به طور معمول، در یک کت و شلوار 100 دلاری، الگوهای بسیار ساده ای دریافت خواهید کرد. معمولاً تک سینه، با یک مدل یقه، شاید دو دکمه، بدون جزئیات اضافی. مثلا بدون کمربند نیمه پشتی، بدون چین و غیره. همه چیز برای شما تصمیم گرفته شده است که هیچ انتخابی ندارید. اگر ران‌های بزرگ یا ساق پا بزرگی دارید، انتخاب این کت و شلوار ها واقعاً به شما کمکی نمی‌کند، زیرا این نوع کت و شلوارها معمولاً نمی‌توانند شما را در خود جای دهند.

اگر در زمینه کت و شلوار تازه وارد هستید، ممکن است ندانید که چگونه بین دوخت ماشینی و دوخت دستی تمایز قائل شوید. به طور معمول، می توانید زیر یقه را نگاه کنید، و خواهید دید که آیا با دست وصل شده است، به این معنی که دوخت های نامنظم وجود دارد یا اینکه با دوخت های معمولی و منظم دوخته شده است.

و همینطور اگر به یقه یا آستین یا داخل کت روی آستین ها و نحوه دوخت آن ها نگاه کنید، می توانید کار دست را ببینید. همچنین، اگر مواردی مانند سوراخ دکمه ها را با هم مقایسه کنید، تفاوت آشکاری بین کت و شلوار ماشینی و دست دوز مشاهده می کنید. کت و شلوار ماشینی حتی به طور کامل باز نشده است. اما کت و شلوار دست ساز با نخ ابریشمی زیبا دوخته شده است.

 

 

پارچه

کت و شلوارهای پایین رده، معمولا دارای یک پارچه بیرونی هستند که از 67% پلی استر، 31% ویسکوز و 2% الاستین ساخته شده است(ممکن است تفاوت در الیاف وجود داشته باشد). الاستین به پوشیدن کت و شلوار کمک می‌کند. وقتی برای اولین بار این کت و شلوار را لمس کنید، شگفت‌زده خواهید شد زیرا نسبتاً نرم به نظر می‌رسد.

می توانم بگویم این مدل کت و شلوار، مانند کت و شلوار های برند کیتون، از پارچه جنس ترمه نیست، که همیشه فوق العاده نرم است، اما با این حال، احساس بدی نخواهد داشت.

برای آستر و آستین، در کت و شلوار های ارزان تر، از پلی استر استفاده می شود که گزینه بسیار ارزانی است که باعث می شود گاهی وقت ها گرمتان بشود. اما طبیعتا در کت و شلوار های گران تر و بالا رده تر، آن ها دارای آستر های بسیار با کیفیت تری نسبت به رقبای ارزان ترشان هستند. مدل های Bemberg یا Cupro به نظر ما بهترین آستر کت و شلوار است.

 

پارچه

 

به طور خلاصه، دلیلی وجود دارد که تفاوت کت و شلوارها به قیمتی حدودا ده برابر دست پیدا می کند. با گذشت زمان، شما با یک کت و شلوار بالا رده راحت تر خواهید بود، این کت و شلوار شما را بیشتر متملق خواهد کرد و احتمالاً بهتر از یک کت و شلوار 100 دلاری باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *