پست ها

آقایان قد کوتاه چه بپوشند؟

آقایان قد کوتاه

همواره افرادی که قد کوتاهی دارند، در انتخاب لباس‌هایشان به این نکته دقت می‌کنند که بلند قد و لاغرتر نشان داده شوند. آقایان قد کوتاه می‌توانند بدون دردسر، ظاهر خود را با استفاده از تکنیک‌‌های انتخاب استایلی مناسب که باعث ایجاد تصویر قدی بلندتر و اندامی لاغرتر می‌‌شود، تغییر دهند. قد کوتاه، اندازه و سایز مشخصی ندارد؛ ممکن است شما با ۱۸۰ سانتیمتر قد خود را کوتاه بدانید و یا برعکس، از ظاهر خود کاملاً راضی باشید. در هر حال جدا از معیارهای اجتماعی و یا متوسط قد در جامعه آنچه که در تعیین کوتاهی و بلندی قد مهم است؛ سلیقه‌ی شخصی خود شماست.

نکاتی که آقایان قد کوتاه باید در استایلشان رعایت کنند

هنگامی که شما یک لباس را انتخاب می‌کنید بهتر است هدف شما ساده سازی باشد. ست کردن آیتم‌های منفرد هم که شما را بلندتر نشان بدهد، حیاتی است.

پس تا حد امکان سعی کنید لباس ساده و تقریبا یکنواخت باشد و از پوشیدن لباس های شلوغ و الگو های نامناسب جلوگیری کنید. توصیه های ما را در رابطه با بهترین استایل آقایان قد کوتاه امتحان کنید، و بخودتان شاهد تغییرات در استایلتان باشید.

الگو های عمودی

الگوهای عمودی را انتخاب کنید

الگوهای عمودی تمام افراد را بلندتر نشان می‌دهند هرچند که اثر لاغرتر نشان دادن را نیز ناگزیر به صورت توأمان به همراه دارند. در الگوهای افقی چشم به صورت ناخودآگاه به دو طرف بدن متمایل می‌شود و این می‌تواند قد شما را حتی کوتاه‌تر از چیزی که هست نمایش دهد.

برای انتخاب این الگوها، خطوط عمودی پیوسته که یکی از رنگ‌های آنها سفید باشد، انتخاب مناسبی است؛ البته با در نظر گرفتن این نکته که خطوط باریک‌تر می‌تواند اثربخش‌تر باشد.

افزون بر رنگ، پارچه‌هایی که بافت عمودی نیز دارند می‌توانند همین تصور را ایجاد کنند، به این مجموعه، پیراهن‌هایی که نقش و نگارهای آنها به سمت بالا کوچکتر و محوتر می‌شود را نیز اضافه کنید.

 

رنگ لباس آقایان قد کوتاه

 

در انتخاب رنگ لباس دقت کنید

برای قد بلند به نظر رسیدن باید در انتخاب رنگ لباس نیز دقت کنید و پیراهن و شلوار در رنگ های هم خانواده بپوشید. لباس هایی که از یک طیف رنگ نیستند نیز انتخاب کنید اما سعی کنید سایه هایی نزدیک به هم داشته باشند.

از پوشیدن پیراهن با لباس هایی با رنگ متضاد خودداری نمایید. اگر دو رنگ متفاوت لباس را به تن می کنید و یا رنگ های مختلف از یک طیف را می پوشید بهتر است شلوار شما از پیراهن تان تیره‌تر باشد.

پوشیدن پیراهن با رنگ های تیره نیز این تصور را برای دیگران ایجاد خواهد کرد هرچند که ممکن است افراد لاغر را لاغرتر نشان دهد. پوشیدن کفش تیره و شلوار تیره‌تر از پیراهن، قد شما را بلندتر از آنچه هست نشان می دهد.

 

سایز مناسب آقایان قد کوتاه

 

انتخاب سایز مناسب

لباسی را انتخاب کنید که سایز مناسب شما باشد و فرم بدن شما را برجسته و حجیم‌تر کند. از انتخاب لباس‌های گشاد خودداری کنید؛ زیرا این دسته از لباس‌ها ظاهری شلخته ایجاد می‌کنند و شما را از هدف ایجاد کردن استایل مناسب برای بلند نشان دادن قدتان، دور می‌کند. به این نکته، هم برای انتخاب پیراهن و تی‌شرت و هم برای انتخاب شلوار دقت کنید.

پوشیدن لباس غیر سایز برای آقایان قد کوتاه، قد و قواره‌ی آنها را مثل پتک بر سر دیگران می‌کوباند! تا جایی که امکان دارد از چنین شرایطی بگریزید. تلاش کنید سایزی را انتخاب کنید که روی تن شما کاملاً بنشیند، بسیاری از آقایان این اشتباه را مرتکب می‌شوند و در هنگام خرید یک سایز در خرید اشتباه می‌کند.

بخوانید:  در هنگام سفر چطور لباس بپوشیم

لباسی که زیر بغل آن به خاطر گشادی آویزان است و یا آستین‌های آن کمی پایین‌تر از حد استاندارد می‌ایستد، تنها موهبتش کوتاهتر نشان دادن شماست. چنین شمایلی بقیه را یاد دوران کودکی‌تان می‌اندازد که لباس یک سایز بزرگتر می پوشیدید و یا لباس‌های برادر بزرگ‌ترتان را به تن می‌کردید.

اگر سایز مناسب خود پیدا نمی‌کنید، پیراهن خود را به یک خیاط سفارش دهید؛ خیاط‌ها عموماً درک بهتری از نیازهای بدن شما دارند و اگر احتمالاً آنها را از قبل بشناسید با سبک پوشش شما کاملاً آشنا هستند. با این وجود بسیاری از برندها، پیراهن‌های خود را کوچک‌تر از سایزهای عادی طراحی می‌کنند؛ موضوعی که حتماً پیش از این هنگام خرید پیراهن‌ها با آن روبه‌رو بوده‌اید.

 

استفاده از اکسسوری

 

از اکسسوری مناسب استفاده کنید

برای اینکه قد بلند دیده شوید نباید در انتخاب اکسسوری اشتباه کنید . بسیاری از آقایان قد کوتاه برای بلندتر به نظر رسیدن کلاه می گذارند اما باید بدانید کلاه نگاه مخاطبتان را اول به سوی خود جلب می کند و بعد به سمت پایین تنه می کشاند و مانند یک درپوش روی قد شما عمل می کند.

جزئیات لباس شما نیز نباید در بخش پایین تنه و یا بخش پایینی پیراهن تان باشد. انتخاب پیراهن های جیب دار، کراوات های رنگ روشن و یا سرشانه های متفاوت توجه مخاطب را به سمت قسمت های بالایی بدن شما جلب می کند.

این نکته نه فقط روی قد، بلکه بیشتر روی چهارچوب کلی بدنتان تاثیر گذار است. بنابراین رعایت آن میتواند تاثیر شگرفی روی استایلتان بگذارد. ایده اصلی پوشیدن اکسسوری – همچون کراوات و پاپیون، ساعت، عینک و… – است که با سایز شما هماهنگ باشد.

 

یقه وی شکل

 

یقه‌ی وی شکل

تی‌شرت یا لباس‌هایی با یقه‌ی وی به ایجاد تصویر بالاتنه‌ی بلندتر کمک می‌کند و بدن شما را بلندتر نشان می‌دهد. شکل وی، به طور طبیعی گردن و نیم تنه را بلندتر نشان می‌دهد.

داشتن تی‌شرت معمولی و پلیور با یقه‌ی وی شکل، در کمد لباس شما یکی از ملزومات برای استایل‌های روزانه‌ی شما می‌باشد که در عین حال تصویر دل‌خواهتان، یعنی بلندتر و لاغرتر دیده شدن را نیز در بر می‌گیرد.

 

شلوار آقایان قد کوتاه

 

شلوار مناسب آقایان قد کوتاه

شلوار فاق بلند برای افرادی که قد کوتاهی دارند مناسب تر است زیرا پایین تنه را بلندترنشان می دهد. مردانی که میان تنه بزرگتری دارند بهتر است از شلوارهایی استفاده کنند که جلوشان چین های عمودی دارد نه شلوارهایی که ساده هستند. اگر این چین ها خیلی بزرگ باشند پاها را کوتاه نشان می دهد پس این چین ها را تا جای ممکن باریک کنید.

آقایان قد کوتاه برای بلندتر به نظر رسیدن قدشان باید شلوار خود را بر روی خط کمر خود بپوشند. پایین‌تر قرار دادن خط کمربند پاهای آقایان قد کوتاه را کوتاه تر نشان می دهد. همچنین این افراد نباید از کمربندهای بزرگ استفاده کنند و در صورت نگه داشتن شلوار خود بر روی خط کمر دیگر نیازی به محکم بستن کمربند نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *