پست ها

تفاوت بین کت اسپرت و کت و شلوار

کت اسپرت

گاهی اوقات لازم است کت و شلوار خود را کنار بگذارید، اما همچنان باید کت یا کت بپوشید. کدام نوع را باید انتخاب کنید؟

احتمالاً در تمام زندگی خود اصطلاحات کت اسپرت، کت و شلوار کت و شلوار را شنیده اید، اما مردم به ندرت آنها را تعریف می کنند.

پیمایش در دنیای لباس پوشیدن بدون پوشیدن کت و شلوار کامل می تواند یک چالش باشد.

هنگامی که تفاوت بین این سه ژاکت را بدانید، فرآیند بسیار آسان تری را خواهید یافت.

 

اصول اولیه: کت اسپرت در مقابل کت بلیزر در مقابل کت کت و شلوار

این سه قطعه کمد لباس اغلب به جای هم صحبت می شوند. متأسفانه، بسیاری از مردم نمی دانند که اینها در واقع سه مورد بسیار متفاوت هستند که منجر به سردرگمی بزرگ می شود.

با این حال، این ژاکت ها قابل تعویض نیستند.

همه آنها ویژگی های مشابه زیادی دارند. بزرگترین تفاوت ها در جزئیات نهفته است. نوع جنس، دکمه ها و الگوی ژاکت همگی تعیین می کنند که چه نوع لباسی است.

هر لباس کاربرد خاصی دارد. موقعیت های مختلف یک نوع ژاکت را نسبت به سایرین فرا می خواند. همانطور که گفته شد، یک کمد لباس کاملا گرد شامل هر سه لباس خواهد بود.

کت اسپرت چیست؟

کت های اسپورت در اصل ژاکتی بودند که مردان در دهه 1800 برای رویدادهای ورزشی می پوشیدند. کلاس اوقات فراغت آنها را برای ماهیگیری، شکار و اسب سواری می پوشیدند. از این رو نام آن: کت اسپرت!

یک کت اسپورت غیر رسمی ترین از هر سه است. اغلب از پارچه های ضخیم و طرح دار ساخته می شود. آنها تقریبا همیشه جیب های وصله دار و برگردان دارند.

این برای فضای باز در نظر گرفته شده است، بنابراین بسیار محکم است، اگرچه کت های اسپرت در وزن های مختلف برای فصول مختلف عرضه می شوند. تکه های آرنج یکی از ویژگی های رایج کت های اسپرت است.

یقه ی کت های اسپرت معمولاً کمی کوچکتر از کت های دیگر است. این برای کاربردی کردن یقه است.

مردان یقه‌های خود را بالا می‌برند و ژاکت‌های خود را می‌بندند تا از گردن و سینه‌شان در برابر عوامل در حین ورزش محافظت کنند.

مانتوهای اسپرت با شلوارهایی که هماهنگ نیستند ست می شوند، بنابراین می توانید آنها را با شلوارهای مختلف بپوشید .

 

از محصولات ما هم دیدن کن

کت تک طرح ساده رنگ سرمه ای کد 1805

1,580,000 تومان
کت تک طرح ساده رنگ سرمه ای کد 1805: برای تولید این محصول از رنگ سرمه ای استفاده شده است. این رنگ قادر است حس اعتماد و صمیمیت را در افراد افزایش دهد. افراد معمولا رنگ سرمه ای را رنگ بسیار شیک و با اصالتی می‌دانند و از آن در محیط کاری و یا در دکوراسیون منزل استفاده می‌کنند.
 • پارچه : سوپر کش
 • مدل برش : اسلیم فیت
 • درصد الیاف : 50 درصد ترویرا و 50 درصد پلی استر
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

کت تک کلاسیک داپل رنگ طوسی روشن کد 1809

2,480,000 تومان
کت تک کلاسیک داپل رنگ طوسی روشن کد 1809: رنگ طوسی روشن از دسته رنگ های کلاسیک خنثی اما به رنگ روشن می باشد. اگر از رنگ تیره خسته شدید اما نمی خواهید جلب توجه اضافه داشته باشید، این رنگ مناسب شماست.
 • پارچه : داپل
 • تعداد دکمه: دو دکمه
 • مدل یقه: یقه انگلیسی
 • تعداد چاک پشت: دو چاک
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

کت تک کلاسیک داپل رنگ خاکی کد 1806

2,480,000 تومان
کت تک کلاسیک داپل رنگ خاکی کد 1806: رنگ خاکی یک رنگ خنثی اما اشباع نشده می باشد. با استفاده از این رنگ می توانید خاص بودن سلیقه خود را به همه نشان دهید.
 • پارچه : داپل
 • تعداد دکمه: دو دکمه
 • مدل یقه: یقه انگلیسی
 • تعداد چاک پشت: دو چاک
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

کت تک طرح چهارخانه رنگ ذغالی کد 1803

2,480,000 تومان
جنس کت تک طرح چهارخانه رنگ ذغالی کد 1803 45 درصد پشم و 55 درصد پلی استر می باشد. رنگ ذغالی نسبت به رنگ مشکی کمی براق تر به نظر می رسد و همین دلیل باعث تمایز آن با رنگ مشکی می شود که می تواند دلیل شما، برای انتخاب این کت شود.
 • جنس پارچه : Prid ترک
 • مدل برش : اسلیم فیت
 • درصد الیاف : 45 درصد پشم و 55 درصد پلی استر
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

کت تک طرح چهارخانه رنگ آبی کد 1802

2,480,000 تومان
کت تک طرح چهارخانه رنگ آبی کد 1802 تولید شده به رنگ آبی روشن می باشد. این رنگ با ترکیب رنگ آبی و سفید درست می شود و جزو دسته رنگ های شاد و روشن می باشد. ترکیب این کت با رنگ سرمه ای یا سفید می تواند گزینه جذابی برای ست کردن باشد.
 • جنس پارچه : Prid ترک
 • مدل برش : اسلیم فیت
 • درصد الیاف : 45 درصد پشم و 55 درصد پلی استر
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

کت تک طرح چهارخانه رنگ نسکافه ای کد 1801

2,480,000 تومان
جنس کت تک طرح چهارخانه رنگ نسکافه ای 45 درصد پشم و 55 درصد پلی استر می باشد که این رنگ ممکن است با نام رنگ خاکی نیز شناخته شود. این رنگ را می توان از دسته تناژ قهوه ای دانست. رنگ نسکافه ای را می توان با ترکیب کلی دو رنگ قهوه ای و سفید به دست آورد. این رنگ برای ست کردن با رنگ هایی مثل سفید، قهوه ای، مشکی و... رنگ مناسبی است.
 • جنس پارچه : Prid ترک
 • مدل برش : اسلیم فیت
 • درصد الیاف : 45 درصد پشم و 55 درصد پلی استر
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

کت تک کلاسیک داپل رنگ طوسی آبی کد 1808

2,480,000 تومان
کت تک کلاسیک داپل رنگ طوسی آبی کد 1808: این رنگ ترکیبی از رنگ های سفید، مشکی و آبی می باشد. یک رنگ خنثی که هنوز فراگیر نشده است. با استفاده از این رنگ، خاص بودن استایل خود را نشان دهید!
 • پارچه : داپل
 • تعداد دکمه: دو دکمه
 • مدل یقه: یقه انگلیسی
 • تعداد چاک پشت: دو چاک
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

کت تک کلاسیک داپل رنگ زغالی کد 1813

2,480,000 تومان
کت تک کلاسیک داپل رنگ زغالی کد 1813: زغالی از دسته تیره تر خانواده خاکستری ها می باشد. این رنگ برای کسانی است که به رنگ های تیره علاقه دارند اما نمی خواهند مشکی بپوشند.
 • پارچه : داپل
 • تعداد دکمه: دو دکمه
 • مدل یقه: یقه انگلیسی
 • تعداد چاک پشت: دو چاک
 • مناسب : استفاده روزمره و مجلسی

 

بلیزر چیست؟

کت بلیزر فقط کمی غیر رسمی تر از یک کت کت و شلوار است اما یک سطح بالاتر از یک کت اسپرت است.

در درجه اول، این مواد است که کت های بلیزر را رسمی تر از کت های اسپرت می کند. در حالی که مدل دوم معمولاً دارای پارچه های طرح دار است، بلیزرها معمولاً از همان پارچه هایی ساخته می شوند که کت و شلوار دارند .

کت بلیزر

تفاوت اصلی کت و شلوار کت و شلوار این است که یک کت و شلوار کت و شلوار هماهنگ ندارد و اندکی از تناسب کمتری برخوردار است. شما معمولا کت بلیزر را با شلوارهایی با رنگ متفاوت می پوشید.

 

اکثر بلیزرها سرمه ای هستند، اگرچه گاهی اوقات متفاوت هستند. با این حال، آنها همیشه محکم هستند. همچنین دارای جیب های پچ یا فلپ، یقه های بریدگی و بسته شدن با دو دکمه هستند.

اما مشخصه ترین ویژگی یک بلیزر دکمه های آن است. دکمه های بلیزر تزئینی هستند و اغلب با تم دریایی تزئین می شوند.

دکمه‌ها عمدتاً طلایی هستند، اما می‌توانید بلیزرهایی با دکمه‌های نقره‌ای یا مادر مروارید نیز پیدا کنید.

کت و شلوار کت و شلوار یک گزینه ایده آل برای زمانی است که نیاز دارید ظاهری شیک داشته باشید، اما یک کت و شلوار خیلی رسمی خواهد بود. این نشان می دهد که شما همچنان به ظاهر زیبا و بدون زیاده روی کردن اهمیت می دهید.

کت کت و شلوار چیست؟

کت کت و شلوار رسمی ترین از هر سه کت است. این بخشی از یک مجموعه کامل است. همیشه شلوارهای همسانی از همان پارچه دارد.

کت تک

معمولاً کت‌های کت و شلوار دارای جیب‌های بالشی هستند. می‌توانید کت و شلواری با جیب‌های ژاکت‌دار نیز ببینید، اگرچه آنها معمولاً برای کت‌های تاکسیدو در نظر گرفته می‌شوند .

کت های کت و شلوار برای ترکیب و هماهنگی در نظر گرفته نشده اند. همچنین، آنها خیلی تزئین نشده اند. درعوض، آنها نسبت به همتایان خود کم گفته و دقیق تر هستند.

دکمه‌ها و جیب‌های آن‌ها برجسته نیستند و به کل قطعه اجازه می‌دهند به جای جزئیات، تمرکز داشته باشند.

پارچه می تواند جامد یا با الگوهای ظریف باشد، اگرچه هیچ چاپی ظاهری کمدتر ندارد.

کت و شلوار ابریشمی

علاوه بر این، کت‌های کت و شلوار در دو سبک یقه‌ای مختلف وجود دارند : ناچ و اوج. یقه های اوج به طور قابل توجهی رسمیت کت و شلوار شما را افزایش می دهند.

 

در نهایت، کت های کت و شلوار باید کاملا مناسب باشند . دلیلش این است که کت و شلوار یک مجموعه کامل است و یک نقص به راحتی می تواند ظاهر کلی شما را بشکند.

سطح رسمی کت اسپرت در مقابل بلیزر در مقابل کت و شلوار

کت های کت و شلوار رسمی ترین از این دسته هستند. بنابراین، آنها می توانند ژاکتی باشند که برای رویدادهای مهم نیمه رسمی مانند عروسی می پوشید .

کت و شلوار یک انتخاب رسمی

به خاطر داشته باشید که در حالی که برخی از کت و شلوارها برای دفتر کار مناسب تر هستند، برخی دیگر نسبتا معمولی هستند و برای رویدادهای رسمی تجاری قابل قبول نیستند .

یک بلیزر سطح ظاهری متوسطی دارد. به همین دلیل، اغلب با دو مورد دیگر اشتباه گرفته می شود. می تواند به هر دو طرف پیش برود و تمایز آن را از آنها به یک چالش تبدیل کند.

یک راه مفید برای متمایز کردن آن از کت کت و شلوار، این است که شلوار همسانی ندارد.

کت تک بلیزر

بلیزرها برای یک عروسی معمولی یا یک شام خوب بیرون از خانه عالی هستند. آنها همچنین برای روزهای کاری معمولی در دفتر عالی هستند.

کت‌های اسپرت غیررسمی‌ترین کت‌ها هستند، اما در عین حال متنوع‌ترین کت‌ها هستند. آنها را می توان با یک جفت کفش ورزشی تمیز و یا با پیراهن و کراوات پوشاند .

کت های اسپرت یکی دیگر از گزینه های عالی برای کسب و کار کژوال هستند. آنها همچنین برای رویدادهای اجتماعی غیررسمی مناسب هستند، جایی که شما باید زیبا به نظر برسید، مانند قرار ملاقات یا مهمانی.

تفاوت در فیت

کت های کت و شلوار نسبتاً به بدن می چسبند. آنها در درجه اول مناسب هستند، نه گشاد و نه گشاد. بنابراین چه یک کت کلاسیک مناسب بپوشید ، چه باریک یا یک کت کت و شلوار مناسب مدرن ، هر کدام از اینها هنوز کاملاً طراحی شده اند.

سایز بندی کت و شلوار

کت و شلوارها گشادتر از کت و شلوار هستند. آنها گشاد نیستند، اما فضای بسیار بیشتری برای حرکت فراهم می کنند.

از آنجا که آنها در ابتدا به عنوان کاپشن قایق سواری معرفی شدند، این منطقی است. مردانی که آنها را پوشیده بودند باید بتوانند آزادانه بازوهای خود را حرکت دهند.

از آنجایی که کت های اسپرت برای حرکات ورزشی و در فضای باز طراحی شده اند، قرار است در چند لایه پوشیده شوند.

مردان معمولاً یک پیراهن دکمه دار و یک ژاکت زیر آنها می پوشند ، بنابراین، کت های اسپرت بسیار گشاد هستند.

تفاوت در پارچه

کت‌های اسپرت از پارچه‌های ضخیم‌تر و سفت‌تر از دو پارچه دیگر ساخته می‌شوند.

در این سبک کت ، مواد سنگین و بافت مانند توید رایج است . آنها همچنین الگو هستند. طرح ها می توانند از چاپ های ظریف تا درشت و پررنگ متغیر باشند.

پارچه تویید

از طرف دیگر، بلیزرها عموماً جامد هستند. آنها تقریبا همیشه سرمه ای هستند، اگرچه می توانید بلیزرها را در رنگ های مختلف نیز پیدا کنید.

پارچه‌ها و بافته‌های معروف برای کت‌های کتانی شامل پارچه جناغی، فلانل و کوله‌پشتی هستند .

شما می توانید کت و شلوارهای ساخته شده از انواع مختلفی از مواد مانند پشم، پنبه، کتان یا حتی ابریشم را پیدا کنید.

کت و شلوار کتان

همانطور که گفته شد، کت های کت و شلوار می توانند جامد یا طرح دار باشند، اما کت های جامد گزینه رسمی تر هستند.

اگر کت و شلوار طرحی داشته باشد، معمولاً بسیار ظریف است.

آیا طول آن با هم تفاوت دارد؟

هیچ تفاوت طول مشخصی بین این سه ژاکت وجود ندارد. انواع کاپشن ها برش های متفاوتی دارند و حتی در بین خودشان نیز متفاوت خواهند بود.

اینکه هر سایز و خطوط برش با بدن شما چگونه تغییر می کند، بنابراین باید به آنچه برای شما مناسب است توجه کنید.

هر سبکی از ژاکت را انتخاب کنید، باید به اندازه مناسب باشد. لبه کت شما باید پشت شما را کاملا بپوشاند.

برای اینکه بفهمید کت شما قد مناسبی دارد یا خیر، بایستید و بازوهایتان را در کناره هایتان شل کنید.

توجه کنید که پایه شست شما در کجای ران شما قرار دارد. همان جایی است که سجاف ژاکت شما باید فرود بیاید.

پوشیدن کت کت و شلوار به عنوان کت اسپرت

ممکن است وسوسه انگیز باشد که کت کت و شلوار خود را جداگانه بپوشید. اگرچه از نظر فنی می توانید آن را از بین ببرید، من آن را توصیه نمی کنم.

پوشیدن کت کت و شلوار بیشتر از پوشیدن شلوار همسان باعث می شود کت کت و شلوار شما سریعتر از شلوار خراب شود.

کت اسپرت

نسبت به شلوار به تمیز کردن بیشتری نیاز دارد، بنابراین سریعتر محو می شود و شروع به ساییدگی می کند.

به هر حال، یک کت کت و شلوار همیشه نسبت به سایر انواع کاپشن ها رسمی تر است. این به این دلیل است که پارچه آن زیباتر است.

حتي جزئيات جزئي تر، مانند جيب ها، يك هديه مرده است كه شما يك كت كت و شلوار مي پوشيد و نه كت اسپرت.

از سوی دیگر، جیب های کت اسپرت، جیب های پچ بسیار معمولی هستند. جیب های کت و شلوار با جیب های جت دار (اگرچه به ندرت) و یا با جیب های فلپ رسمی تر هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *