پست ها

انتخاب یک کت و شلوار اداری مناسب

کت و شلوار اداری

مهارت مذاکره یک قدرت و توانایی است که هر مدیر حرفه ای باید آن را یاد گرفته باشد. یکی از فاکتورهای مهم در میزان تاثیر گذاری صحبت های شما در مذاکرات به عنوان یک مدیرموفق، لباس شما است. به گونه ای که  افراد با انتخاب لباس مناسب حرفه ای تر به نظر رسیده و در مقایسه با دیگران بیشتر مورد توجه قرار میگیرند.

لباس رسمی آقایان برای شرکت در جلسات اداری، سمینارها، کنفرانس‌ها و دیدارهای رسمی کت و شلوار است.کت و شلوار برحسب کاربرد بالا و میزان رسمیتی که در استایل آقایان دارد، در موقعیت های بسیاری استفاده می شوند. یکی از کاربردهای بسیار مهم کت و شلوار، در ادارات است. ادارات و شرکت ها از رسمی ترین مکان ها و موقعیت ها به شمار می روند. هم چنین رعایت قوانین در تمامی موارد حتی پوشش کاملا الزامی می باشد. بدین معنی که، قوانین حاکم بر ادارات و شرکت ها کاملا سخت گیرانه است.

 

کت و شلوار اداری

تخطی و عدم رعایت این قوانین و پروتکل ها می توانند به ضرر یک شرکت تمام شود. به همین دلیل مدیران ادارات و شرکت ها برای تمام کارمندان خود قوانین فراوانی وضع کرده اند. یکی از این پروتکل ها رعایت استایل رسمی در محل کار و پوشیدن کت و شلوار اداری است. کت و شلوارهای اداری برحسب موقعیتی که قابل استفاده هستند می توانند ساده یا طرحدار باشند. هم چنین می توانند با گل سینه منقش به آرم شرکت باشند. اما بعد از جزئیاتی که همه توسط مدیران شرکت ها بررسی و انتخابی می شوند.شما به عنوان یک کارمند باید قوانینی را در استایل خود رعایت کنید. انتخاب کت شلوار مناسب برای محل کار، اعتماد به نفس شما را بالا برده و باعث بهبود عملکرد شما می‌شود .

جالب است بخوانید  نحوه انتخاب و ست کردن کت و شلوار مردانه برای آقایان لاغر

در ادامه این قوانین را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

کت و شلوار های ما رو از دست نده!

کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1431

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1431: اگر به دنبال یک رنگ لوکس، باوقار، قدرتمند، پر رمز و راز و در عین حال ساده هستید، رنگ مشکی بهترین و جذاب‌ترین گزینه است. رنگ مشکی می‌تواند به افراد و محیط خانه و کار، هوای اقتدار، هوش و پرستیژ بدهد. با استفاده از این رنگ نگران ست رنگی نخواهید بود.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ طوسی کد 1430

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ طوسی کد 1430: طوسی یک رنگ خنثی به حساب می‌آید که امروزه در صنعت مد بسیار پرطرفدار است. رنگ طوسی نمادی از عقل، سازش، بلوغ و مسئولیت است که آن را رنگ محافظه‌کارانه، زیبا و جذاب نیز می‌دانند. اگر قصد دارید از رنگ طوسی در لباس‌های خود استفاده کنید جالب است بدانید که به‌طورکلی لباس‌های رنگ طوسی آرامش و خونسردی به همراه می‌آورند.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ طوسی آبی کد 1429

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ طوسی آبی کد 1429: طوسی آبی از گروه رنگ خاکستری، رنگی است که ترکیبی از رنگ آبی را در خود دارد و به این علت در گروه رنگ های سرد قرار می‌گیرد. پس رنگ طوسی آبی ترکیبی از رنگ‌های مشکی، سفید و کمی آبی است. مثلاً ترکیب رنگ سرمه‌ای با سفید به تولید رنگ طوسی آبی منجر می‌شود.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1428

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1428: کت و شلوار ذغالی با رنگی که شبیه به ذغال زده شده است، شکل و شمایلی جالب و متفاوت را به لباس می‌بخشد. این محصول با رنگ غالب خاکستری تیره تولید می‌شود و معمولاً با ترکیب رنگ‌های دیگر مثل سفید، نقره‌ای و طلایی جذاب می شود.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ خاکستری کد 1427

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ خاکستری کد 1427: خاکستری به دلیل خنثی بودن یک رنگ استاندارد در جامعه مدرن است و آن را به رنگی بسیار متنوع تبدیل می کند. اگرچه در سراسر جهان چیزهای خاکستری بی شماری وجود دارد، اما به عنوان یکی از کم علاقه ترین رنگ ها در تحقیقات جهانی به نظر می رسد.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ سرمه ای کد 1425

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ سرمه ای کد 1425: با استفاده از پارچه رنگ سرمه ای تولید شده است؛ این رنگ از تناژ تیره رنگ آبی می باشد که از لحاظ روانشناسی، نماد آرامش است. تیره بودن این رنگ باعث شده تا سرمه ای به یک رنگ خنثی تبدیل شود تا برای استفاده در محیط های مختلف محدودیتی نداشته باشد.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58
بخوانید:  مکان هایی که پوشیدن کت و شلوار تقریباً اجباری است

کت و شلوار رنگ مشکی کد 1426

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ مشکی کد 1426: این محصول با استفاده از رنگ مشکی که یک رنگ خنثی و تیره می باشد، تولید شده است. رنگ مشکی را می توان یک رنگ بدون محدودیت دانست؛ چه از لحاظ ست کردن با لباس های دیگر و چه از لحاظ موقعیتی.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار لوپیناس رنگ سرمه ای کد 1404

4,200,000 تومان
کت و شلوار لوپیناس رنگ سرمه ای
برش : اسلیم فیت سایزبندی : 46-48-50-52-54-56 پارچه : یونسا الیاف : 55% پلی استر و 45% پشم مدل : دو دکمه دو چاک یقه کنت

 

اگر لباسی که باید در محیط کاری بپوشید لباس فرم باشد، جای نگرانی وجود ندارد.

از این رو کتی که می‌پوشید ممکن است دو دکمه یا سه دکمه باشد. لذا طبق قوانین استایل رسمی دکمه پایینی کت را همواره باز بگذارید مگر در مواقع نشستن. هنگام نشستن دکمه‌های کت را کاملا باز کنید.

اما اگر لباس مخصوصی برای محیط کار اختصاص داده نشده بود شما بازهم ملزم به رعایت پوشش رسمی هستید و باید کت و شلواررسمی بپوشید. در آن صورت بهترین رنگ کت شلوار برای محیط رسمی کار مشکی، سرمه ای، زغالی یا طوسی است. در صورتی که تمایل به استفاده از کت و شلوار طرح‌دار دارید، خط‌های آن باید بسیار نازک باشد و خیلی جلب توجه نکند.

کت و شلوارهامتنوعی با کیفیت ها و قیمت های مختلفی در بازار موجود است. اگر شما کت شلوار ارزان قیمت و بی کیفیت بخرید، همکاران و مشتریان شما در نگاه اول متوجه خواهند شد. این مساله باعث میتواند برروی رضایت مشتری و راندمان کاری شما اثر منفی بگذارد. پس ریسک نکنید و کت و شلواری با کیفیت هرچند گران قیمت خریداری کنید. کت و شلوار با کیفیت باعث افزایش پرستیژ کاری شما خواهد شد.

کاریزماتیک

اگر کت و شلوار مناسب خود را نیافتید میتوانید بعد از تهیه پارچه به خیاطی ماهر مراجعه کنید. پارچه ای با کیفیت خوب انتخاب کنید. پارچه پشمی  از بهترین پارچه‌های مناسب برای کت و شلوار است که به کت و شلوار قابلیت چهارفصل بودن میدهد. پارچه‌های نخی و کتانی نیز برای فصل تابستان خوب است . در انتخاب پارچه با خیاط خود نیز میتوانید مشورت کنید.

جالب است بخوانید  10 لباسی که باید در کمد خود داشته باشید.

کت و شلوار مناسب برای  مردان قدبلند کت و شلواری با  خطوط افقی است. این دسته از آقایان باید از پوشیدن کت وشلوارهایی با پارچه های راه‌راه عمودی خوداری کنند. کت های شش دکمه برای مردان بلندقد و لاغر اندام انتخاب بسیار مناسبی است. مردان کوتاه قامت نیز باید انتخاب هایی مانند کت یک ردیف دکمه با راه‌های باریک یا تکرنگ تیره انتخاب کند.

انتخاب پیراهن مناسب با کت و شلوار اداری

زیر کت مشکی یا سرمه ای ، به ترتیب باید پیراهن سفید یا آبی آسمانی بسیار کم رنگ ساده بپوشید. در صورتی که کت و شلوارتان خطوط راه راه دارد، باید پیراهن را ساده انتخاب کنید .فراموش نکنید اگر کت و شلوار مشکی بپوشید انتخابی جز پیراهن سفید رنگ نخواهید داشت.
هم چنین باید بدانید که هرگز زیر کت و شلوار رسمی نباید پیراهن آستین کوتاه بپوشید.از طرفی هنگام پوشیدن پیراهن آستین بلند از دکمه سردست استفاده کنید تا طرف مقابل خود را تت تاثر قدرت خود قرار دهید. آستین کت تقریبا باید ۱۲ سانت بالاتر از نوک شصت شما باشد.

. اما ویژگی های شلوار اداری

انتخاب شلوارهمواره راحت‌تر از انتخاب کت است. اما باید دقت کنید که شلوار کاملا اندازه باشد و بزرگ یا کوچک نباشد. هم چنین دقت کنید که کمر شلوار اندازه است .اگر پاچه شلوار به حالت پاکتی دوخته شده  باشد، رسمی‌تر است اما قد شما را کوتاه نشان خواهد داد. شلوار شما باید فاقد هرگونه پیلی و چین باشد. یک شلوار اداری رسمی کاملا صاف و بدون تزیینات است. هم چنین برروی آن خط اتوی تیزی باید وجود داسته باشد.

جالب است بخوانید  راهنمای انتخاب کت و شلوار اداری

اکسسوری های رسمی

کراوات مهم ترین اکسسوری رسمی در محل کار رسمی است. اگر دوست دارید هنگام کارهای اداری کراوات بزنید، کراواتی را انتخاب ‌کنید که  از ابریشم خالص تهیه شده باشد. رنگ زمینه اصلی کراوات باید با رنگ کت شلوار شما هماهنگ باشد. جورابتان باید با رنگ کمربند یکی باشد که معمولا مشکی است و هنگام راه رفتن با کفش، نباید دیده بشود. هم چنین کمربند شما حتما باید چرمی، مشکی و ساده باشد با سگکی که جلب توجه نکند. فراموش نکنید که در رنگ جوراب انتخابی غیر از مشکی و سرمه ای تیره نخواهید داشت . بدین معنی که هر انتخاب دیگری استایل شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
کت و شلوار رسمی

 قوانین کاریزماتیک استایل رسمی در محیط اداری

همیشه در جلسات رسمی کارت ویزیت و روان‌نویس یا خودنویس مخصوص به خود را همراه داشته باشید.
هم چنین از خودکار معمولی در جلسات رسمی استفاده نکنید.
این را بدانید که ساعت لزوما برای نشان دادن زمان نیست. ساعت نشانه قدرت شما است و جایگاه اجتماعی شما را در دید مخاطب بهبود خواهد بخشید. پس همواره ساعت خوب و روان‌نویس یا خودنویس شیک به همراه داشته باشید.
فراموش نکنید که از عطری مناسب با عطری تلخ ومردانه ترجیحا خنک برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *