پست ها

5 اشتباه رایج موقع ست کردن جوراب

ست کردن جوراب

معمولا افراد هنگام خرید لباس و آماده شدن برای رفتن به جایی دقت و توجه زیادی به ست کردن جوراب خود نمی کنند و به آن اهمیتی نمی دهند. در واقع تنها به بلوز و پیراهن و شلوار خود توجه می کنند تا مرتب و ست باشند که این حرکت یک اشتباه کلیدی در زمینه استایل کردن لباس ها است که توسط خیلی از افراد رخ می دهد مخصوصا برای زمان هایی که جوراب در استایلتان مشخص است اگر هماهنگی با لباس های شما نداشته باشد ظاهر شما را بهم می زند.

در مقابل یکسری از افراد هم هستند که کاملا به تیپ و ظاهر خود و هرآنچه که می پوشند اهمیت می دهند این افراد برایشان تفاوتی ندارد که برای خرید چه چیزی به بازار رفته اند حتی اگر خرید جوراب هم باشد به اندازه بلوز و شلوار و چیزهای دیگر همانقدر زمان گذاشته و با حساسیت بالا انتخاب می کنند. البته امروزه جوراب ها با تنوع زیادی که دارند جزو اکسسوری های ضروری به حساب می آیند. بنابراین توجه به ست بودن جوراب با استایل خود بسیار حائز اهمیت است.

ست کردن جوراب با کفش

در اصل، چیزی به اسم ست کردن جوراب با کفش وجود ندارد! در صنعت مد و پوشاک، همواره اصل بر این بوده است که ست کردن جوراب باید با شلوار انجام شود. شاید اگر بزرگان صنعت مد این تیتر را ببینند، به خنده بیوفتند، چرا که یکی از اصول زیبایی استایل مردانه، این است که رنگ جوراب همواره با رنگ شلوار ست باشد. یکنواختی و ترکیب‌ بندی که بین دو رنگ هم طیف برای ست کردن جوراب و شلوار وجود دارد، به طبع بسیار بیشتر از ست کردن با کفش است.

 

 

ست رنگی جوراب با شلوار

 

از همین رو یکی از اصول ست کردن جوراب رعایت همین موضوع است. شاید به طور خلاصه موارد زیر را بتوان به عنوان اصول ست کردن جوراب در نظر گرفت:

  1. رنگ‌ جوراب باید با شلوار ست باشد.
  2. اندازه جوراب متناسب با استایل رسمی، نیمه رسمی، ورزشی و… متفاوت است.
  3. نوع جوراب باتوجه به سبک کفش باید همخوانی داشته باشد.

پس رنگ، اندازه و نوع سه معیار اصلی برای داشتن یک استایل جذاب مردانه است. در واقع برای اینکه ظاهری خاص داشته باشید، باید به کلیه پوشش‌ هایی که دارید به عنوان یک پکیج نگاه کنید. اگر جزئیات پوشش شما با کلیات ست باشد، نتیجه، شگفتی افرین خواهد بود.

بخوانید:  انواع پیراهن مردانه | کدام مدل بهتر است

صنعت مد این موضوع را به شکل گسترده‌ای پوشش می‌ دهد و معیار‌ های متفاوت و جذابی برای این هارمونی و هماهنگی در نظر گرفته است. در ادامه بیشتر درباره این سه مورد جهت ست کردن جوراب با انواع تیپ‌ های رسمی و اسپورت صحبت خواهیم کرد.

5 اشتباه رایج ست کردن جوراب

اول باید اعلام کنیم که برای ست کردن جوراب از لحاظ رنگی با لباس‌ هایتان هیچ قانون مکتوبی در صنعت مد وجود ندارد! البته این به این معنی هم نیست که هرجور دوست دارید لباس بپوشید و فکر کنید که استایل خوبی دارید؛ به هیچ وجه! برخی از محققان صنعت مد ترکیب‌ بندی مناسبی را برای ست کردن جوراب با انواع استایل معرفی کرده‌اند. برای پاسخ به این سؤال که رنگ جوراب با چی ست شود باید توجهات را به عناوینی که در زیر آمده است جلب کنیم:

 

جوراب سفید

 

۱- با شلوار کتان نخودی جوراب‌های کرم، قهوه‌ای یا سفید بپوشید.

۲- با شلوار‌های جین ازاد هستید که هر نوع جورابی دوست دارید بپوشید ولی جوراب ساق بلند خیر!

۳- با استایل‌های رسمی مثل کت و شلوار حتماً رنگ جوراب را با شلوار ست کنید نه با کفش.

۴- رنگ مشکی اغلب با همه رنگ‌ها ترکیب‌بندی جذابی ارائه می‌دهد، پس گوشه کمد ر‌هایش نکنید.

۵- رنگ سفید را کنار بگذارید و برای داشتن یک استایل جذاب هیچوقت سراغ سفید نروید!

امیدواریم پاسخ این سؤال که رنگ جوراب با چی ست شود را گرفته باشید. اما به طور خلاصه باید بگوییم که بهترین روش ست کردن جوراب با سایر پوشاک، کمک گرفتن از رنگ شلوار است. پس متر و معیار را رنگ شلوارتان قرار دهید. در این صورت از نظر اصولی و طبق عرف موجود در صنعت پوشاک، درست عمل کرده‌اید.

اما یک راه دیگر هم برای افرادی که اسپورت پوش هستند و بیشتر افراد جامعه نیز در این گروه قرار می‌گیرند. ست کردن جوراب با رنگ تیشرت است. چون همه ما اغلب شلوار جین آبی می‌پوشیم و تیشرت‌های رنگی به تن داریم. برای ایجاد یک هارمونی خاص بهتر است در این مدل سبک، رنگ تیشرت را با رنگ جوراب ست کنید.

نکته: البته یک استثناء وجود دارد! اگر شلوار جین شما مشکی است، بدون تردید جوراب مشکی ساده ساق کوتاه یا کفی بهترین استایل را به شما خواهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *