پست ها

بررسی استایل های کیلین مورفی | از پیکی بلایندرز تا اوپنهایمر

کیلین مورفی

همه ی ما کیلین مورفی را می شناسیم و از بازیگری های درخشان او در فیلم ها و سریال هایی همچون پیکی بلایندرز، تلقین، اپنهایمر و… لذت بردیم. او در اکثر کار هایش یک شخصیت خوش پوش بوده است و ممکن توجه هر مرد شیک پوشی را به عنوان الگو جلب کرده باشد. کیلین مورفی حتی در خارج از فیلم های خود نیز شخصی شیک پوش می باشد و اکثرا با کت و شلوار در مراسم های مختلف حاضر می شود. با جامه سرا همراه شوید تا استایل یکی از شیک پوش ترین بازیگران جهان را بررسی کنیم.

کیلین مورفی در سریال پیکی بلایندرز

پیکی بلایندرز یک سریال در ژانر درام جنایی و به کارگردانی استیون نایت می باشد که از سال 2013 تا 2022 از شبکه BBC پخش می شد. این سریال درباره خانواده شلبی می باشد که کسب و کار خود را با تمام مشکلات موجود، گسترش می دهند. اما یک تفاوتی بین شلبی ها و دیگر رقبای اولیه آن ها بود. استایل!

شلبی ها از ابتدای سریال شیک پوش بوده اند، چه زن و چه مرد. حتی وقتی یک شخص اضافه وارد این تشکیلات می شد هم باید کت و شلوار می پوشید مثل یک قانون. کیلین مورفی که بازی در نقش توماس (یا تامی) شلبی را به عهده داشت، در اکثر سکانس های سریال از یک کلاه از مدل کلاه تخت یا Flat Cap استفاده می کرد. این مدل کلاه در آن زمان معمولا توسط پسر بچه های روزنامه فروش و مردان قشر کارگر استفاده می شد. اما خانواده شلبی این کلاه را از سر خود در نیاورد تا گذشته خود را به یاد داشته باشند و به نوعی به امضای استایل شلبی ها تبدیل شد.

 

تامی شلبی

 

تامی شلبی معمولا از رنگ های تیره مثل رنگ سرمه ای و یا مشکی استفاده می کند. استفاده از این رنگ ها کاریزمای او را در سریال تامین کرده است. کت او یک کت با یقه پیک می باشد تا رسمیت و جدیت خود در کار را بیشتر نشان بدهد. از دیگر ویژگی های کت و شلوار تامی شلبی می توان به سه تکه بودن آن اشاره کرد. کیلین مورفی در اکثر سکانس ها، علاوه بر کت و شلوار از جلیقه هم استفاده می کند. معمولا جلیقه های او، خاکستری یا مشکی در طرح ساده یا تک سینه می باشد. کیلین مورفی در سریال پیکی بلایندرز از کت دو دکمه و بدون چاک استفاده می کند.

بخوانید:  توقف تولید پوشاک در ایستگاه "نوسانات ارزی"

نکته قابل توجی که در استایل تامی شلبی وجود دارد، این است که او هیچوقت کراواتش را آویزان رها نمی کند. همیشه از یک گیره کراوات استفاده می کند و کراواتش را داخل جلیقه نگه می دارد.

 

اوپنهایمر

 

کیلین مورفی در فیلم اوپنهایمر

اوپنهایمر یک فیلم دیگر از کریستوفر نولان در ژانر مهیج و بیوگرافی می باشد. داستان فیلم درباره زندگی رابرت اوپنهایمر، فیزیک‌ دان نظری آمریکایی است که به عنوان «پدر بمب اتمی» شناخته شده‌است و کیلین مورفی نقش وی را در فیلم بازی کرده‌ است. رابرت اوپنهایمر وارد ارگان ها و نهاد های دولتی امریکا می شود و به طبع باید پوششی درخور دولت داشته باشد. پس کت و شلوار به تن او هم میرود.

 

کت و شلوار اوپنهایمر

 

کیلین مورفی در نقش رابرت اوپنهایمر از کت و شلوار سه تکه استفاده می کند. جلیقه های کت و شلوار او، همرنگ با خود کت و شلوار می باشند. کیلین مورفی در این فیلم معمولا از یک کت یقه ناچ دو دکمه که یک انتخاب معمولی و رایج است استفاده می کند. گاها در نقاط مختلف فیلم از یک کت یقه پیک که یک انتخاب رسمی تر می باشد نیز استفاده می کند. اگر در طول فیلم به عرض یقه کت و یا عرض کراوات او دقت کنیم، متوجه می شویم که کمی پهن تر از حالت عادی می باشد. این نشان دهنده اختلاف صنعد مد در طی این سال ها می باشد.

 

کلاه اوپنهایمر

 

کیلین مورفی در بعضی از سکانس های فیلم کلاه به سر می گذاشت. اوپنهایمر جزو معدود افرادی از فیلم است که در طراحی لباس او، کلاه نیز وجود دارد. او از یک کلاه رنگ خاکی استفاده می کند تا با تمام رنگ های کت و شلوارش ست شود.

کلاه او یک کلاه با مدل PorkPie Hat می باشد. این مدل کلاه، یکی از چندین سبک مختلف کلاه است که از اواسط قرن نوزدهم استفاده می شود. کلاه PorkPie در قرن بیستم محبوبیت بیشتری به دست آورد و توسط بازیگران و نوازندگان مشهور پوشیده شد.

این کلاه در فیلم اوپنهایمر توسط شرکت Baron Hats of Los Angeles تامین شد. این شرکت سابقه تامین لباس در فیلم هایی همچون “There Will Be Blood” را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *