پست ها

اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار | کارهایی که یک جنتلمن انجام نمی دهد

اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار

برای خوانندگان همیشگی بلاگ جامه سرا، تعجبی نخواهد داشت که ما، امروز اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار را مورد بحث قرار دهیم چراکه معتقدیم پوشیدن کت و شلوار، راهی عالی برای ایجاد یک تاثیر اولیه خوب، احساس اعتماد به نفس بیشتر و به طور کلی بهترین راه ممکن برای ارائه شخصیت خود است. با این حال، پوشیدن کت و شلوار می تواند مشکل ساز باشد. بنابراین، امروز، ما اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار و چگونگی رفع آن ها را مشخص و مورد بررسی قرار خواهیم داد. در ادامه با جامه سرا همراه شوید.

یکی بزرگترین اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار، دقت نکردن به اندازه ها

اگر تازه وارد این سبک استایل مردانه شده اید، احتمالاً این ضرب المثل انگلیسی را شنیده اید که «Fit is King یا تناسب پادشاه است». درسته. یک کت و شلوار مناسب با بدن، ظاهر بهتری دارد و شما را زیباتر می کند. در مورد خوب بودن یک کت و شلوار، جزئیات زیادی وجود دارد، اما تناسب بدنی یکی از مواردی است که ما بر روی آن مرکز می کنیم، زیرا کت و شلوار نامناسب یکی از اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار می باشد.

 

قد آستین

 

انتخاب اشتباه قد آستین

این اشتباه به راحتی رفع می شود، اما اغلب نادیده گرفته می شود، طول آستین شما نقش مهمی در ظاهر کلی کت و شلوار دارد. برای درست کردن آن، مطمئن شوید حدودا یک تا دو سانتی متر آستین پیراهن از انتهای کت شما بیرون زده باشد. اگر بیشتر بیرون زده باشد، خیلی کوتاه است، و اگر کم تر بیرون زده باشد کت شما بلند است.

راضی شدن به قد شلوار اشتباه

قبل از اینکه جلوتر برویم، ممکن است با یک تعریف شروع کنیم؟ هنگامی که در مورد تناسب صحیح یک شلوار صحبت می کنید، اغلب می شنوید که مردم از اصطلاح “شکستن” استفاده می کنند. به عبارت ساده تر، شکستگی چین یا چروکی است که زمانی رخ می دهد که قسمت پایین جلوی ساق شلوار به کفش شما می رسد. در حال حاضر، در حالی که قد شلوار «مناسب» موضوع بحث زیادی است، در نهایت دو گزینه برای اطمینان از درست بودن آن وجود دارد. 1. بدون شکستن – جایی که شلوار فقط بالای کفش شما را لمس می کند. یا، 2. استراحت جزئی – کمی طولانی تر. هر یک از اینها را انتخاب کنید شلوار مناسبی انتخاب کردید.

 

طول شلوار

 

انتخاب نادرست اندازه سینه

اگر از اندازه سینه خود آگاه نیستید، از شخصی بخواهید که آن را برای شما اندازه گیری کند. اشتباه گرفتن این اندازه گیری ساده می تواند منجر به فاجعه شود. برای تست تناسب، کت را فقط با یک دکمه ببندید و ببینید که آیا دو طرف بدون اینکه یقه‌ها به جلو آویزان باشند (خیلی گشاد) یا لبه‌های پایینی کت بیرون (خیلی تنگ) به هم می‌رسند. دکمه باید بدون هیچ فشاری بسته شود و هیچ گونه چین و چروکی از بسته شدن ایجاد نشود.

خرید کت با عرض شانه نامناسب

متأسفانه، این احتمالاً جزو مهم ترین اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار است که مرتکب می شویم. خوشبختانه اجتناب از آن آسان است. هنگام خرید کت و شلوار، کتی را انتخاب کنید که راحت باشد. درز آستین باید در لبه شانه شما باشد و مهم تر از همه، نباید مچاله شود. یک آزمایش خوب این است که به دیوار تکیه دهید – پد شانه و شانه شما باید همزمان به دیوار برسد.

 

قد کت

 

انتخاب نادرست قد کت

هر چیز دیگری می تواند عالی باشد، اما اگر طول کت خود را اشتباه بگیرید، کل کت و شلوار را خراب کردید. برای از بین بردن چنین خطراتی، به سادگی بازوهای خود را در کنار خود قرار دهید و اجازه دهید به طور طبیعی آویزان شوند. اگر کت شما اندازه مناسبی داشته باشد، قسمت پایین کت شما باید به همان جایی ختم شود که بند انگشت شست شما قرار دارد.

 

اشتباهات

 

اشتباهاتی که بعد از خرید کت و شلوار انجام می دهیم

کت و شلوار جدید گرفتی! تبریک می گویم! هیچ چیز مانند اعتماد به نفس و قدرتی که وقتی آن را می پوشید احساس نمی کنید. اما شاید این احساس شما در حال حاضر نباشد. شاید شما کت و شلوار می پوشید، در آینه نگاه می کنید و فکر می کنید: “چطور با کت و شلوار خوب به نظر نمی رسم؟” این احتمال وجود دارد که شما چند اشتباه مرتکب شوید. و این اشتباهات شما را بی تجربه نشان خواهند داد.

 

نخ تاک

 

1. عدم حذف کوک های اضافه

شاید رایج‌ترین اشتباه برای پوشیدن کت و شلوار افراد مبتدی که می‌بینیم این است که مردان کوک های اضافه را بعد از خرید کت و شلوار، حذف نمی کنند.

کوک های اضافه (Tack Stitching) چیست؟

دوخت تاک نخ رنگ روشنی است که اغلب روی سرآستین و دریچه های آستین کت می بینید. همچنین ممکن است هر از گاهی شاهد دوخت دوخت روی شانه کت باشید.

چرا آنجاست؟

برای نشان دادن نو بودن کت و شلوار و کمک به حفظ شکل آن در حالی که روی چوب لباسی در فروشگاه است و منتظر خرید است از دوخت تاک استفاده می شود. اگر یک کت و شلوار سفارشی سفارش دهید، احتمالاً آن را با دوخت تاک نیز دریافت خواهید کرد.

دوخت تاک یک ویژگی طراحی نیست!

وقتی کت و شلوار خود را به خانه رساندید، یک قیچی بردارید، نخ را با دقت ببرید و آن را از کت حذف کنید.

حالا در حالی که قابل مشاهده نیستند، در جیب سینه کت کت و شلوار خود و همچنین جیب های دیگر آن دوخت های تاک را پیدا خواهید کرد. این همان هدف را دنبال می کند – کمک به حفظ شکل کت. اگر تعجب کرده اید که چرا جیب های کت کت و شلوار شما بسته شده است، به همین دلیل است.

اما این جیب ها دارای کارایی هستند نه صرفا برای تزیین. پس حتما دوخت تاک را از روی آنها نیز بردارید. کت و شلوار بدون یک دستمال جیب یا پوشت کامل نیست و اگر دوخت آن را برندارید نمی توانید از پوشت استفاده کنید.

 

برچسب کت

 

2. عدم حذف مارک ها و لیبل ها

دومین اشتباه رایج کت و شلوار برای مبتدیان، عدم حذف تگ ها یا لیبل ها است. ما در مورد برچسب قیمت صحبت نمی کنیم. برچسبی که باید برداشته شود، برچسب مارک (یا برند ) است که اغلب روی آستین کت کت و شلوار یافت می شود.

بخوانید:  چگونه خودمان سایز کت و شلوارمان را بدست آوریم

چرا این برچسب آنجاست؟

برچسب روی آستین وجود دارد تا یکی از سه چیز را به شما بگوید:

  1. نام تجاری کت و شلوار
  2. نوع پارچه
  3. کارخانه ای که پارچه در آن ساخته شده است

این برچسب ها به دلایل اطلاعاتی وجود دارند، نه به عنوان یک عنصر طراحی و ظاهری.

کت و شلوارها به دلیل طراحی ساده و کلاسیکشان خوب به نظر می رسند و وقتی برچسب را روی آستین می گذارید، یک نقطه کانونی ناخواسته ایجاد می کند و از ظاهر کلی آن منحرف می شود. بنابراین درست مانند دوخت تاک، وقتی کت و شلوار خود را به خانه می‌رسانید، یک قیچی بردارید، نخ دور مارک یا برچسب را با دقت ببرید و آن را بردارید.

 

بستن دکمه کت

 

3. بستن دکمه کت کت و شلوار به اشتباه

بستن دکمه کت کت و شلوار ممکن است بسیار ساده به نظر برسد. اما انجام ندادن آن به درستی یکی از  اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار است.

سه مدل کت و شلوار متداول وجود دارد که هر کدام قوانین خاص خود را برای بستن دکمه‌های مناسب دارد: تک دکمه، دو دکمه و سه دکمه.

یک مدل کت دیگری وجود دارد که به اندازه سه تای قبل رایج نیست. مدل دو سینه. بیایید نگاهی گذرا به هر یک بیندازیم.

 

کت دو دکمه

 

نحوه بستن دکمه در کت و شلوار های تک دکمه یا دو دکمه :

نکته مهم در بستن دکمه کت این است که  زمانی که می ایستید یک دکمه را ببندید زیرا بستن همه دکمه ها باعث چروک شدن کت و شلوارتان می شود. بهتر است که اگر کت و شلوار شما یک یا دو دکمه دارد همه را بسته نگه دارید. این نکته بسیار مهم است که شما به هیچ وجه هنگام ایستادن نباید دکمه هایتان باز باشد.

در کت و شلوار های تک دکمه ترجیحا آن تک دکمه را ببندید.در کت و شلوار های دو دکمه ،دکمه بالا را ببندید ،همانطور که گفته شد این باعث می شود کت و شلوارتان چروک نشود همچنین اندامتان بهتر نمایان می شود.

دکمه پایین را در شرایط خاص ببندید.در شرایط زیر بستن دکمه پایین توصیه می شود:

  • اگر از یقه بلند استفاده می کنید
  • اگر کت شما بلند است
  • اگر خیلی قد بلند هستید

هنگام نشستن دکمه ها را باز کنید. بهتر است  وقتی که نشسته اید دکمه های کت و شلوار شما باز باشد. این کار به جلوگیری از چین و چروک کمک می کند اما یادتان نرود که حتما موقع ایستادن دکمه های کت و شلوار خود را ببندید.

 

کت سه دکمه

 

نحوه بستن دکمه در کت و شلوار های سه دکمه :

هنگام ایستادن بهتر است دکمه وسط را ببندید. هنگام ایستادن مرسوم است که این دکمه همیشه بسته بماند مخصوصا وقتی که رول یقه شما از دکمه اول امتداد دارد. در برخی شرایط نیز میتوان دکمه بالایی را بست. زمانی که یک کت با یقه صاف دارید بهتر است دکمه بالایی بسته باشد. همانطور که گفته شد به هنگام ایستادن دکمه میانی باید همیشه بسته بماند. وقتی نشسته اید همه دکمه هارا باز کنید. همانطور که گفته شد این کار برای جلوگیری از افتادن چین و چروک روی کت الزامی است.

مسئله ای که در بستن دکمه کت سه دکمه حائز اهمیت است این است که دکمه پایین بهتر است هرگز بسته نشود.

 

کت دبل برست

 

نحوه بستن دکمه در کت و شلوار های دو سینه :

در مورد بستن دکمه کت در کت و شلوار های دو سینه بهتر است تمام دکمه های ممکن بسته شود. در این نوع کت و شلوار، دکمه های بیشتری نسبت به سوراخ دکمه وجود دارد.

دکمه پایین بهتر است باز گذاشته شود. اینکار علاوه بر اینکه حرکت شما را راحت تر می کند باعث می شود که نحوه بستن کت شما مرسوم تر به نظر برسد. البته با این حال بعضی افراد هم این دکمه را باز نمی گذارند. مثلا شاهزارده چارلز به بستن دکمه پایین کت و شلوار دو سینه معروف است.

دکمه های کت و شلوار دو سینه را نباید باز کرد. برخلاف سایر کت و شلوارها که پیش تر گفته شد، کت و شلوار دو سینه نباید باز بشود. چه نشسته و چه ایستاده، همه دکمه ها را بهتر است بسته نگه دارید.

 

برای اطلاعات بیشتر و کامل تر درباره آداب بستن کت، پیشنهاد می کنم مقاله “کدام دکمه کت را ببندیم | نحوه بستن دکمه کت” را مطالعه فرمایید.

 

رالف لورن

 

4. اولویت قرار دادن برند به تناسب و ظاهر کت و شلوار

بر کسی پوشیده نیست که برندها زمان و پول زیادی را صرف تبلیغات می کنند. پس همه چیز در مورد آن اسکناس های دلار است. بنابراین، طبیعی است که وقتی به دنبال یک کت و شلوار جدید می گردید در مورد اینکه پول خود را کجا خرج کنید، کمی گیج کننده باشد.

البته، برخی از برندها به دلیل شهرت کیفیت در مورد کت و شلوار یا هر چیز دیگری، وزن خاصی برای نام خود دارند. در مورد برندهای باکیفیت و شناخته شده، می توانید به سوال “آیا ارزشش را دارد؟” فکر کنید. اما، وقتی نوبت به خرید یک کت و شلوار می رسد، ظاهر آن از نظر تناسب و ظاهر کلی در فریم بدنی شما بسیار مهم است.

برای بیان این موضوع، ممکن است کت و شلواری از رالف لورن که به دلیل نامش معتبر اعتبار زیادی دارد، برای شما مناسب نباشد یا با استایل کلی شما مطابقت نداشته باشد. این موضوع بدتر از یک کت و شلوار با نام تجاری کمتر یا بی نام به نظر می رسد که به خوبی به شما می آید و با سبک استایل شما هماهنگ است.

 

کت و شلوار آماده

 

ممکن است گاهی با رعایت نکردن نکته های کوچکی که ذکر شد، شما هم درگیر اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار بشوید. در اینصورت ممکن است ارزش خود را در جمعی از خوشپوشان از دست بدهید یا ظاهری نا مناسب پیدا کنید. نکات بالا را مدنظر داشته باشید و قبل از خرید یک دست کت و شلوار به خاطر بسپارید تا دچار اشتباهات رایج موقع پوشیدن کت و شلوار نشوید. تا به حال دچار کدام یک از این اشتباهات شدید؟ یا نکات دیگری در باره این موضوع می دانید؟ می توانید در بخش نظرات، تجربیات با ارزش خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *