پست ها

تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی

تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی

تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی

آیاتفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی را می دانید؟ آیا تا به حال موقع خرید کت و شلوار به این سوال خیاط که "کت و شلوارتان را برای چه استفاده ای می خواهید؟" برخوردید؟ ممکن است کت و شلوارتان را برای استفاده مجلسی یا اداری بخواهید. اما دقیقا تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی چیست ؟

کت و شلوار مجلسی همانطور که از اسمش پیداست قرار است در مجالس و میهمانی استفاده شود. این یعنی قرار نیست شما آن را هر روز بپوشید. دقیقا برعکس کت و شلوار اداری.

 

برای خرید کت و شلوار اداری یا مجلسی چه نکاتی را باید بدانیم

 

این کت و شلوار ها به دردت می خورن

کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1431

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1431: اگر به دنبال یک رنگ لوکس، باوقار، قدرتمند، پر رمز و راز و در عین حال ساده هستید، رنگ مشکی بهترین و جذاب‌ترین گزینه است. رنگ مشکی می‌تواند به افراد و محیط خانه و کار، هوای اقتدار، هوش و پرستیژ بدهد. با استفاده از این رنگ نگران ست رنگی نخواهید بود.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ طوسی کد 1430

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ طوسی کد 1430: طوسی یک رنگ خنثی به حساب می‌آید که امروزه در صنعت مد بسیار پرطرفدار است. رنگ طوسی نمادی از عقل، سازش، بلوغ و مسئولیت است که آن را رنگ محافظه‌کارانه، زیبا و جذاب نیز می‌دانند. اگر قصد دارید از رنگ طوسی در لباس‌های خود استفاده کنید جالب است بدانید که به‌طورکلی لباس‌های رنگ طوسی آرامش و خونسردی به همراه می‌آورند.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ طوسی آبی کد 1429

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ طوسی آبی کد 1429: طوسی آبی از گروه رنگ خاکستری، رنگی است که ترکیبی از رنگ آبی را در خود دارد و به این علت در گروه رنگ های سرد قرار می‌گیرد. پس رنگ طوسی آبی ترکیبی از رنگ‌های مشکی، سفید و کمی آبی است. مثلاً ترکیب رنگ سرمه‌ای با سفید به تولید رنگ طوسی آبی منجر می‌شود.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1428

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ ذغالی کد 1428: کت و شلوار ذغالی با رنگی که شبیه به ذغال زده شده است، شکل و شمایلی جالب و متفاوت را به لباس می‌بخشد. این محصول با رنگ غالب خاکستری تیره تولید می‌شود و معمولاً با ترکیب رنگ‌های دیگر مثل سفید، نقره‌ای و طلایی جذاب می شود.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ خاکستری کد 1427

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ خاکستری کد 1427: خاکستری به دلیل خنثی بودن یک رنگ استاندارد در جامعه مدرن است و آن را به رنگی بسیار متنوع تبدیل می کند. اگرچه در سراسر جهان چیزهای خاکستری بی شماری وجود دارد، اما به عنوان یکی از کم علاقه ترین رنگ ها در تحقیقات جهانی به نظر می رسد.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ سرمه ای کد 1425

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ سرمه ای کد 1425: با استفاده از پارچه رنگ سرمه ای تولید شده است؛ این رنگ از تناژ تیره رنگ آبی می باشد که از لحاظ روانشناسی، نماد آرامش است. تیره بودن این رنگ باعث شده تا سرمه ای به یک رنگ خنثی تبدیل شود تا برای استفاده در محیط های مختلف محدودیتی نداشته باشد.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58

کت و شلوار رنگ مشکی کد 1426

2,880,000 تومان
کت و شلوار رنگ مشکی کد 1426: این محصول با استفاده از رنگ مشکی که یک رنگ خنثی و تیره می باشد، تولید شده است. رنگ مشکی را می توان یک رنگ بدون محدودیت دانست؛ چه از لحاظ ست کردن با لباس های دیگر و چه از لحاظ موقعیتی.
 • پارچه سوپر کش
 • برش اسلیم فیت
 • دو دکمه
 • سایز 48 تا 58
بخوانید:  تفاوت کت و شلوار در مقابل لباس عروس

کت و شلوار لوپیناس رنگ سرمه ای کد 1404

4,200,000 تومان
کت و شلوار لوپیناس رنگ سرمه ای
برش : اسلیم فیت سایزبندی : 46-48-50-52-54-56 پارچه : یونسا الیاف : 55% پلی استر و 45% پشم مدل : دو دکمه دو چاک یقه کنت

 

برای خرید کت و شلوار اداری یا مجلسی چه نکاتی را باید بدانیم

در کت و شلوار سازمانی باید اولویت اول در راحتی باشد و چون در اداره ها و موقعیت های تجاری و رسمی استفاد می شود نمی تواند به اندازه کت و شلوار مجلسی شیک باشد. مثلا شما نمی توانید با کت و شلوار اداری از پاپیون استفاده کنید. اما کراوات ظاهری تجاری تر و اداری دارد. همینطور استفاده از جلیقه نیز در کت و شلوار اداری اصلا مرسوم نیست. در مدل های اداری هیچوقت از کت و شلوار های اسپرت یا بلیزر استفاده نمی شود. نوع دیگر کت و شلوار که در موقعیت های اداری و تجاری استفاده نمی شود کت و شلوار تاکسیدو است.

در کت و شلوار مجلسی شما می توانید زیبایی را اولویت قرار دهید چرا که قرار است در یک مراسم خاص و در یک زمان خاص آن را بپوشید. این مهم است که چه ظاهری از خود در ذهن دیگران به جا بگذارید. نحوه پوشش شما برای اداره یا سازمانی که در آن کار می کنید مهم است چون شما به نوعی نماد و نماینده آن شرکت هستید و نمی توانید دقیقا طبق سلیقه خودتان لباس را انتخاب کنید اما در کت و شلوار مجلسی شما خودتان هستید و هر مدل که بخواهید را می توانید انتخاب کنید.

یک مورد دیگر از تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی، می توان به پیراهن آن اشاره کرد. در فرم اداری معمولا پیراهن های روشن رنگ خنثی استفاده می شود مثلا سفید، خاکستری و یا آبی روشن اما در کت و شلوار مجلسی بیشتر پیراهن سفید استفاده می شود اما همانطور که گفته شد شما آزادید که طبق سلیقه خود کت و شلوارتان را انتخاب کنید. شما می توانید در کت شلوار مجلسی از سر آستین های طلایی یا نقره ای استفاده کنید اما بهتر است در فرم اداری از این اکسسوری استفاده نشود.

یک مورد دیگر در تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی به چشم می خورد. کت و شلوار های مجلسی همیشه با هم عرضه می شوند و همیشه جنس و نوع دوخت کت با شلوار یکی است اما برای کت و شلوار های اداری ممکن است کت را به صورت جدا و شلوار را هم جدا تهیه کنید.

اصلی ترین تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی نوع پارچه

اصلی ترین تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی، نوع پارچه

اصلی ترین تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی در نوع پارچه است. همان طور که گفته شد کت و شلوار اداری برای استفاده ی مکرر است و این یعنی پارچه کت و شلوار شما در معرض صدمه دیدن است. شما می توانید به جای این که برای فرم اداری یک کت و شلوار گران قیمت خریداری کنید، دو یا چند کت و شلوار بخرید و آن ها را مکررا جایگزین کنید تا به اصطلاح بافت های آن استراحت کنند. این موضوع می تواند برای کت و شلوار مجلسی برعکس باشد. شما می توانید یه کت و شلوار لوکس حتی با قیمت بالا تهیه کنید چرا که نیاز به پوشیدن روزانه آن ندارید.

وقتی برای خرید کت و شلوار اداری می روید برای انتخاب رنگ پارچه گزینه های زیادی در اختیار ندارید چون یا اداره رنگ خاصی را تعیین کرده یا رنگ های دیگر برای کت و شلوار اداری مناسب نیست اما شما برای خرید کت و شلوار مجلسی حتی اگر به مهمانی با تم رنگی خاص دعوت شدید می توانید آن رنگ را آزادانه تهیه کنید حتی انتخاب جنس پارچه نیز بر عهده و سلیقه شماست.

برای دوختن پارچه های کت و شلوار از یک فاکتور مهم به اسم تراکم نخ استفاده می شود. این فاکتور هرچه عدد کم تری داشته باشد یعنی آن پارچه ضخیم تر است. در کت و شلوار های اداری تراکم نخ 110 تا 130 می تواند یک تعادل بین راحتی و دوام را ایجاد کند که برای استفاده روزمره مناسب است. اما برای یک کت و شلوار لوکس از تراکم نخ 170 به بالا استفاده می شود که برای استفاده یک بار در هفته مناسب است.

بد نیست راجع به تراکم نخ بدانید

تراکم نخ یعنی جمع تعداد تار و پود های پارچه در یک اینچ مربع. به این معنی که در تراکم نخ کم تر، از نخ های ضخیم تر استفاده می شود و در نتیجه پارچه ضخامت بالایی پیدا می کند.

 

کلام آخر

دانستن تفاوت تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی یک اصل مهم برای یک جنتلمن می باشد چرا که هیچکس دوست ندارد لباس خود را اشتباه انتخاب کند. در این مقاله سعی شد به اصلی ترین تفاوت های کت و شلوار اداری و مجلسی اشاره شود.

امیدواریم این مقاله در مورد تفاوت کت و شلوار اداری و مجلسی برای شما مفید باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *