اخبار

تولید پوشاک فقط یک کار اقتصادی نیست بلکه یک فعالیت فرهنگی و هنری است

تولید پوشاک.

به گزارش خبرنگار ایلنا در دومین روز نمایشگاه تهران مدکس مراسم تقدیر از طراحان برتر پوشاک و همچنین منتخبان جشنواره فرهنگی و هنری پوشاک دیبا برگزار شد.

ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک طی سخنانی در این مراسم گفت: امروز بسیار خوشحالم و برگزاری این نمایشگاه یک غرور صنفی است و افتخار ما این است که پرچم تولید پوشاک را که یک صنعت افتخار آمیز است و باعث عدم وابستگی در یک بخش مهم شده است بالا برده ایم.

شیرازی با اشاره به اینکه خودش را خدمتگذار صنف و صنعت پوشاک می داند گفت: امروز تهران مدکس نقطه عطفی در تاریخ صنعت پوشاک است وجز تمایز این نمایشگاه این است که در برهه ای برگزار کردیم که به مدت دو سال رکود در حوزه پوشاک به دلیل بیماری کرونا و مسایل دیگر وجود داشت و صنعت پوشاک از این رکود آسیب جدی دیده است .

شیرازی افزود: به رقم مشکلات موجود تولید کنندگان کارهای خود را تعدیل نکردند و صنعت پوشاک را رونق دادن و صاحبان این صنعت توانستند در برابر مشکلات دوام بیاورند و امروز با غرور در نمایشگاه شرکت کردند و این امر ممکن نبود مگر با غیرت ملی و عرق و عشق و علاقه به تولید.

شیرازی ادامه داد: تولید پوشاک فقط یک کار اقتصادی نیست بلکه یک کار فرهنگی و هنری و تولید لباس یک نوع خلق اثر است .

شیرازی با تاکید بر اینکه تولید کنندگان به کارگران و کارکنان خود به چشم اعضاء خانواده نگاه می کنند گفت: در ابتدا کرونا تولید کنندگان پوشاک همپای پزشکان و دلاورمردان عرصه سلامت به تولید ماسک و باند و لوازم پزشکی پرداختند و کشور را به خودکفایی رساندند.

بخوانید:  حوزه پوشاک هم مانند سایرحوزه‌ها نیازبه پشتوانه علمی وآکادمیک دارد

شیرازی با تشکر از مسوولان دولتی ، مدیران اتاق اصناف ایران و تهران ، مدیریت شهر آفتاب و خانم امیر موعض دبیر اجرایی نمایشگاه در برگزاری این نمایشگاه گفت: پنج درصد از پوشاک تولید در صنایع بزرگ و 95 درصد در بنگاههای صنفی و کوچک انجام می شود واین نمایشگاه توجه به ویژه بنگاههای کوچک و صنفی داشته است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری همیشه از تولید حمایت کردند دولت جدید در پی چند ماهی که بر سر کار آمده اقدامات خوبی انجام داده و کارهای خوبی شکل گرفته که نوید یک چشم انداز روشن را می دهد صنعت پوشاک می تواند اشتغال خوبی ایجاد کند و زنجیره هیچ صنعتی را نمی تواند این میزان شغل ایجاد کند.

توانگر نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت حمایت از تولید کنندگان پوشاک گفت: ما در بودجه سال 1400 مصوب کردیم اصنافی که اشتغالشان نسبت به سال 98 کاهش پیدا نکرده است میزان دریافت مالیاتی آنها از 25 درصد به 20 درصدکاهش پیدا کند .

وی ادامه داد: اصناف باید یک روند رو به رشد و کاملی را طی کنند زیرا نقش آنها در جامعه امروز بسیار مهم است و اگر شبکه مویرگی اصناف در طی سه سال گذشته و در جریان کرونا نبود ما دچار مشکلات زیادی می شدیم معتقدیم که باید کار رابه اصناف بسپاریم.

در این مراسم پیام تشکر آیت الله رییسی رییس جمهور قرائت شد همچنین از ابوالقاسم شیرازی رییس اتحادیه تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تقدیر شد و طراحان برتر و منتخبان جشنواره فرهنگی و هنری پوشاک به نام دیبا معرفی شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *