پست ها

نکات استفاده از ساس بند

استفاده از ساس بند

برای استفاده از ساس بند یا ساسپندر آقایان چه نکاتی باید رعایت کنند؟

بند شلوار یا ساس بند نوار‌های زینتی هستند که معمولا پارچه‌ای یا چرم بوده و روی شانه‌ها قرار می‌گیرند و باعث بالا نگه داشتن و ثابت قرار گرفتن شلوار می‌گردند. در اصطلاح آمریکایی ساسپندرز (Suspenders) و در اصطلاح انگلیسی بریس (braces) نامیده می‌شود،

برای استفاده از بند شلوار یا ساسپندر آقایان چه نکاتی باید رعایت کنند

تاریخ نگاران قدمت بند شلوار را بر اساس شواهد تاریخی به اوایل قرن نوزده میلادی نسبت می‌دهند و شخصی به نام آلبرت تورستون را نیز مبتکر آن به شکل نوین امروزی می‌دانند. استفاده از بند شلوار پس از جنگ جهانی اول و با رایج شدن آن در لباس‌های فرم روزانه جایگاهی بسیار بالا پیدا نمود، ولی این جایگاه رفیع با توجه به جریان مد به شکلی پیش رفت که در حدود یک دهه بعد استفاده از آن رشد نزولی داشت، ولی همچنان از آن‌ها استفاده می‌شد البته به شکلی که دیگر بر روی لباس‌ها دیده نمی‌شدند.

امروزه نیز آقایان از این اکسسوری که سبکی کلاسیک دارد، استفاده می‌کنند، اما استفاده از آن نیز قوانینی دارد که باید رعایت شود. اگر می‌خواهید با قوانین استفاده از ساس بند آشنا شوید، در ادامه مطلب همراه مان باشید.

آقایان نباید ساس بند را با کمربند نبندید

آقایان نباید ساس بند را با کمربند نبندید

اگر می‌خواهید از بند شلوار استفاده کنید، نباید کمربند ببندید، این قانونی ست که همیشه باید به یاد داشته باشید. اگر چه شلوار شما جایی برای بستن کمربند دارد، اما لزومی ندارد که همیشه کمربند ببندید. شما می‌توانید به جای کمربند از بند شلوار استفاده کنید. حتی اگر از جای خالی کمربندتان ناراحت هستید، از یک خیاط بخواهید که آن را برایتان جدا کند.

این مدل ها رو امتحان کن

ساس بند مشکی کد 7314

560,000 تومان
ساس بند مشکی کد 7314، دارای کش های تقویت شده و قابل تنظیم سایز می باشد که با چهار قفل گیره ای به شلوار متصل می شود که این قفل ها محصول کشور کره می باشند.
  • دارای کش تقویت شده
  • چهار قفل گیره ای تولید کشور کره
  • داشتن قابلیت تنظیم سایز
  • رنگ مشکی

ساس بند سرمه ای کد 7315

560,000 تومان
ساس بند سرمه ای کد 7315 تولید شده در رنگ سرمه ای است. این رنگ به دلیل تیره بودن زیاد بسیار به رنگ مشکی نزدیک است. به همین دلیل قابلیت ست شدن با انواع استایل را دارد. دارای کش تقویت شده چهار قفل گیره ای تولید کشور کره داشتن قابلیت تنظیم سایز رنگ سرمه ای

ساس بند طرح گل سرخ کد 7320

560,000 تومان
ساسبند کد 7320 تولید شده در رنگ مشکی است. این محصول با پس زمینه مشکی و طرح گل سرخ تولید شده است و یک انتخاب جذاب برای موقعیت های غیررسمی و نیمه رسمی است. دارای کش تقویت شده چهار قفل گیره ای تولید کشور کره داشتن قابلیت تنظیم سایز رنگ مشکی و قرمز

 

بند شلوار یا ساس بند را درست انتخاب کنید

بند شلوار یا ساس بند را درست انتخاب کنید

۲ نوع بند شلوار وجود دارد، کلیپسی و دکمه دار. اگر به دنبال بند شلواری کلاسیک، شیک و حرفه‌ای هستید، بهتر است که مدل‌های دکمه دار را انتخاب کنید، اما اگر استایلی غیر رسمی‌تر و کژوال دارید، بند شلوار‌های کلیپسی انتخاب مناسب تری خواهند بود.

بخوانید:  نحوه استفاده از ساس بند | ساس بند چیست

حتما ساس بند را با کت بپوشید

حتما ساس بند را با کت بپوشید

شما نباید بند شلوار را بدون کت به تن کنید. اگر چه زمان‌هایی که در فضای بسته مانند اتاق هستید می‌توانید کت تان را در آورید، اما یادتان باشد زمانی که خواستید از آن محیط خارج شوید، حتما کت تان را دوباره به تن کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت کنید این است که در کنار کت، از کلیپس برای بند شلوارتان استفاده نکنید. ساس بند‌های دکمه دار برای استایل رسمی‌تر و ساس بند‌های کلیپسی برای تیپ‌های غیررسمی و کژوال‌تر پیشنهاد می‌شود. از آنجا که کت به ظاهر شما حالتی رسمی می‌دهد، بهتر است که به دنبال ساس بند‌های دکمه دار باشید.


آقایان باید بند شلوار را درست ببندید

آقایان باید بند شلوار را درست ببندید

زمانی که صحبت از مدل بستن بند شلوار می‌شود، شما می‌توانید آن را به دو مدل ببندید: مدل X. یا Y. اگر چه هر دوی این مدل‌ها جذابیت دارند، اما مدل X، لباس شما را خوش فرم‌تر روی اندام تان نگه می‌دارد، از این رو که شما می‌توانید فاصله بین دو بند را با توجه به فرم اندام تان تغییر دهید.


به سایز ساس بند دقت کنید

به سایز ساس بند دقت کنید

اگر چه شما می‌توانید سایز ساس بند را کم و زیاد کنید، اما بهتر است که قبل از خرید، یعنی از همان ابتدا، به دنبال ساس بندی سایز خودتان باشید. بند شلواری که فیت تن تان باشد خیلی بهتر و جذاب‌تر روی تن تان خواهد نشست.


باید شلوار مناس بند شلوار را انتخاب کنید

باید شلوار مناس بند شلوار را انتخاب کنید

شلوار‌های فاق کوتاه برای بستن کمربند طراحی شده اند، در حالی که شلوار‌های فاق بلند بهترین انتخاب برای ساس بند، هستند؛ بنابراین بار دیگر که خواستید ساس بند را به شلوارتان ببندید، قبل از این که شلوارتان را اتو و آماده کنید، به مدل آن نیز توجه داشته باشید.


رنگ بند شلوار باید با رنگ کفش تان ست باشد

رنگ بند شلوار باید با رنگ کفش تان ست باشد

برای این که ظاهر جذاب تری داشته باشید، بهتر است که رنگ ساس بند را با رنگ کفش تان ست کنید. البته این قانون برای زمان‌هایی که می‌خواهید استایلی رسمی و شیک داشته باشید، پیشنهاد می‌شود. برای موقعیت‌های غیر رسمی‌تر ست کردن رنگ این دو اکسسوری با هم واجب نیست. رنگ مشکی از این رو که با هر رنگی به سادگی ست می‌شود، بهترین انتخاب برایتان خواهد بود.

اگر نمی‌خواهید رنگ ساس بندتان را با رنگ کفش تان ست کنید، حداقل رنگ چرم انتهای آن را با رنگ کفش تان هماهنگ کنید. به عنوان یک قانون کلی، شما حتی باید رنگ فلز کفش و ساس بندتان را نیز به یک رنگ انتخاب کنید. مثلا اگر فلز بند شلوارتان طلایی ست، فلز روی کفش هاییچجون لوفر شما هم باید به همان رنگ باشد. این قانون برای رنگ هایی، چون نقره و مشکی نیز صادق است.


آقایان باید با پهنای بند شلوار دقت کنید 

آقایان باید با پهنای بند شلوار دقت کنید 

شما می‌توانید بند‌های باریک یا بلند را انتخاب کنید، اما این هم قوانینی دارد:

  • بند شلوار‌های باریک، ۱.۲ تا ۲.۵ سانتی متر، برای استایل مدرن و جوان پسندانه مناسب است.
  • بند شلوار‌های متوسط، ۳ تا ۳.۸ سانتی متر، اندازه‌ای استاندارد دارند و برای هر فردی مناسب است.
  • بند شلوار‌های پهن، ۵ سانتی متر، بیشتر کاربردی هستند و برای افراد سنتی و کلاسیک مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *