اخبار

حمایت وزیر صنعت از کمپین فروش شفاف اتحادیه پوشاک

وزير صنعت، معدن و تجارت در اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران حاضر شد و در نشستي با حضور
رئيس اتاق اصناف تهران و  ابوالقاسم شيرازي رئيس و اعضاي هيئت مديره اتحاديه پوشاک تهران و محمد توکلي عضو هيئت امنا بازار تهران شرکت کرد.
سیدرضا فاطمی امین وزیر محترم صنعت معدن و تجارت :  تمرکز روی ارتقای کيفيت و افزايش صادرات در صنعت پوشاک از اهم برنامه های دولت است وی همچنین بیان کرد  مشکلات فعالان اقتصادی را دغدغه خود می دانيم و برای بهبود مشکلات آنها تلاش میکنیم .
سيدرضا فاطمي امين در اين نشست بیان کرد  تمرکز روي کاهش هزينه هاي مازاد توليد و عرضه در زنجيره پوشاک باید افزایش بیابد .

وزير صمت افزود: ثبت فاکتورهاي تجاري ۳۶ گروه کالايي در سامانه جامع تجارت در حال اجرا است و تمامي معاملات اين گروه ها در سامانه جامع تجارت رصد شده و هرگونه افزايش قيمت مورد بررسي و پايش قرار مي گيرد.

وي با بيان اينکه روي زنجيره پارچه (از نخ تا مصرف کننده) تمرکز بيشتري انجام مي دهيم، تصريح کرد: هزينه هاي مازاد درون زنجيره از توليد تا عرضه با اين تمرکز و متعاقب آن ثبت فاکتورهاي مربوطه در سامانه جامع تجارت کاهش مي يابد.

وزير صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اجراي طرح تأمين مالي زنجيره اي نيز، بيان کرد: فعالان و توليدکنندگان عرصه نساجي و پوشاک مي توانند از اين طرح براي تأمين سرمايه در گردش خود نهايت استفاده را ببرند.

فاطمي امين يادآور شد: در ديگر حوزه ها مانند مجوزها، ماليات، بيمه و تأمين اجتماعي و… نيز مسائل و مشکلات توليدکنندگان و فعالان اقتصادي را دغدغه خود مي دانيم و براي پيگيري اين موارد (در بيرون و درون مجموعه وزارت صمت) نهايت همکاري را انجام مي دهيم.وي با اشاره به استقرار ساختار جديد در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت توضيح داد: تمرکز امور مرتبط با يک رشته فعاليت درون دفتر تخصصي آن رشته فعاليت، نقطه عطف ساختار جديد است و به اين صورت تمام موضوعات شامل مواد اوليه، توليد، صادرات، سرمايه در گردش و…. به صورت متمرکز و با متولي مشخصي جلو مي رود.

بخوانید:  صنعت مد و تاثیر سلبریتی ها و افراد معروف

ابوالقاسم شيرازی: استقبال خوب توليدکنندگان از جشنواره فروش نوروزی/ فعال شدن يک هزار فروشگاه در «جشنواره فروش نورزوی

رئيس اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در جلسه وزير صمت با اعضاي اتحاديه توليدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران از استقبال خوب توليدکنندگان از جشنواره فروش نوروزي در راستاي همکاري با مجموعه وزارت صمت خبر داد.

وزير صنعت، معدن و تجارت با بيان اينکه تمرکز موضوعي درون دفتر نساجي و پوشاک به طور يقين مثمرثمر خواهد بود، گفت: در اين حوزه افزايش کيفيت، ارتقاي صادرات و کاهش قيمت را با جديت دنبال مي کنيم.توليدکنندگان و فعالان عرصه پوشاک نيز در اين جلسه به بيان مهم ترين نقطه نظرات خود پرداختند. حمايت از برند ايراني، تعامل با دستگاه هاي ذيربط از جمله بيمه، ماليات و تأمين اجتماعي، تقويت خريد مردم با توجه به آسيب هاي ناشي از شيوع کرونا به کسب وکارها، اطلاع رساني و تبليغات مناسب براي جشنواره خريد لباس خوب و مناسب و حمايت از کالاي ايراني در مقابل کالاي قاچاق از مهم ترين نقطه نظرات و پيشنهادها بود.

ابوالقاسم شيرازی گفت: جشنواره فروش نوروزي و ديگر اقدامات در راستاي تحريک تقاضا با توجه به کاهش قدرت خريد مردم، بسيار مناسب بوده است.

وي با بيان اينکه بيش از ۲۵۰ فروشگاه تاکنون در سطح شهر تهران در جشنواره فروش نورزوي مشارکت کرده اند، افزود: در سراسر کشور نيز تاکنون بيش از ۴۵۰ فروشگاه مشارکت داشتند و قصد داريم تا عيد نوروز هزار فروشگاه را در تهران و شهرستان ها در اين جشنواره فعال کنيم.

رئیس اتحادیه پوشاک تهران با اشاره به رويکرد جديد در وزارت صنعت، معدن و تجارت، تصريح کرد: در حوزه نساجي و پوشاک بايد بسترسازي مناسب براي صادرات به خصوص صادرات به کشورهاي همسايه و اوراسيا انجام شود.

منبع : espt.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *